53-71 De waterhoentjes GALLI an CHLGRO Galli a Chlcro loefden "beide in de Zuidhoek van Zierikzee, naar ik dacht vredig en bedaard.Maar eind mei, toen de mid dag reeds de avond naderde werd deze gedachte met een reus achtige klap de grond ingeslagen.Met volle inzet der manne lijke krachten vochten ze een strijd, die weet ik waar heen geleid had, in- dien niet de nieuwsgieri gen hunner mede-inlaagbe woners het strijdperk had den betreden. Met wapperende vleugels J stond Galli op een met zijn buik in de modder ge- drukte Chloro en pikte er vrolijk op los met zijn sna vel. Chloro kon niet aan zijn pikkende belager ont komen. De vrouwelijke wederhelft van Galli, die toch al wei nig belangstelling toonde, begon nu langzaam weg te lopen* Enkele kluten en tureluurs kwamen echter druk babbelend na derbij. Ditmaal was het gebabbel de redding van Chloro,want even verslapte Galli's aandacht. Lang genoeg voor Chloro om zich onder zijn last uit te werken en op de vlucht te slaan, over de modder, door de jonge zeekraal, het hogere terrein in.Hij werd echter op de voet gevolgd door Galli, zonder dat hij ingehaald werd. Ze liepen namelijk even snel en Galli volgde de manoeuvres van Chloro precies, fladderde Chloro dan fladderde ook Galli dat gedeelte. De hele achtervolging leek een film, die twee maal werd afgedraaid. Na veertig meter hardlopen bleef Chlorc staan en draaide zich om naar Galli, die op eon meter afstand ook bleef staan, ilot af staande vleugels, de halzen gestrekt .an met opgewipte staart hieven ze zo ongeveer een halve minutt tegenover elkaar staan, waarna ze zich gelijktijdig omdraaiden en ruet opgewip te staart,opgetrok ken vleugels en ho rizontale hals en S kop, liepen ze in één rechte lijn weg van elkaar. 1 Galli ging terug i naar de plaats waar het gevecht plaats vond om met zijn vrouw te gaan fourageron. Red

Sterna | 1971 | | pagina 15