<3 MOST DAT HTJ Toen ik uo avond van de Je april thuis kwam, zag ik tot mijn grote vreugde dat er een pimpelmezon-paar het vogelhuisje, dat sinds enige weken aan mijn balkon bevestigd was, herhaal delijk inspekteerden. En enige dagen later werd er gepast en gemeten om vrij lange strootjes naar binnen te werken. Mijn nestkastje had zijn bestemming geleregen. Daar er ook enige koolmezen voortdurend bij mij op bezoek kwamen - er hingen nog pinda's en vetbollen - kwam er ook een koolmees in het kastje kijken, tot groot ongenoegen van do pimpels. Ik heb de koolmees dus maar weggejaagd, hij kwam wol eten, maar is nooit moer in het nestkastje geweest. De volgende dagen word er druk gewerkt en werd ik steeds meer gewaar, hoc veel work deze kleine pimpels por dag ver zetten. 's Morgens vroeg werd ik met een zeer fijn liedje gewekt en ik ging vaak kijken waar "hij" nu weer zat. Soms bovenop het nestkastje, soms in de boom er tegenover. Voor ik begin moi met vakantie ging heb ik, toen de mezen even weg waren, in 't kastje gekeken. Het nestje lag vol kleine gespikkelde eitjes. Bij mijn terugkomst half mei hoor de ik een veelvuldig gepiep en zag ik de ouders druk bezig heen en weer, zeker elke minuut, ir- eten naar binnen gaan Mil en met afval er weer uitkomen. Dit is zo ongeveer een dag of tien doorgegaan tot ik op een dag geen pimpel-ouders meer zag. Daar ik dacht dat het nog tc vroeg was om al uit te vlie gen, stak ik mijn hoofd naar bui ten en hoorde duidelijk het ge schreeuw dor jonge vogels. Ge rustgesteld ben ik naar binnen gegaan. Toch viel het mij de volgende morgen op dat ik alle tijd dat ik thuis was, niet één keer de ouders zag. Ook de koolmezen zag ik niet meer, maar dit schreef ik toe aan het feit dat er nu genoeg eten was en zij dus mijn voer niet meer nodig hadden. Toen ik ech ter na twee dagen ook geen gepiep meer hoorde, heb ik in het nestje gekeken en wat een teleeurstelling, daar lagen 14 dode jonge vogels. Mijn eerste gedachten waren de katten die hier vrij veel rondlopen, maar het zou toch wel toeval lig zijn dat beide pimpels tegelijk opgevreten zouden zijn. Tot enige dagen later mijn buurman zo terloops vertelde dat er de week daarvoor door de gemeente was gespoten en wel zo 57-71 P,ni>n."£i£N'

Sterna | 1971 | | pagina 19