erg "dat ik mijn ramen dicht moeeJ' doen"* Ik begr/- p nu do dood van mijn pimpels en begrijp ook waarom de kcolV .zen niet meer gehoord werden. Mijn vraag is alleens "Moet dat nu?" P.J.Francois Zierikzee. De schrijfster heeft ook aan de gemeente Zierikzee eon brief gezonden betreffende haar ervaringen. Deze brief is behan deld in de gemeenteraadsvergadering van 11 augustus.De raad kwam hierbij tot de volgende conclusiess Bespuiting gebeurt slechts in uiterste noodzaak en in beperk te mate in verband niet de overigens zeei ernstige aanslag cp de hoeveelheid stedelijk groen. Het stedelijk groen rond Zierikzee dient ais ornament gehand haafd te 'worden en is op zichzelf ook voorwaarde voor het behoud van de vogelstand. De heer van der Schelde, hoofd plantsoenendienst van dc ge meente Zierikzee deelde ons verder nog mee dat de uiterste noodzaak wel aanwezig was, in verband met een grote rupsen- plaag op de heesterbeplanting. Diverse bomen, die niet be spoten waren in verband met het "weinige" aantal rupsen wa ren nu geheel kaalgevreten. Zoals de leden bekend, is het bestuur der vogelwacht een groot tegenstander van het gebruik van vergif ten, maar zij is zich er ook van bewust dat het verstoorde evenwicht in de na tuur het gebruik van vergiften in bepaalde gevallen noodzake lijk maakt. Wij hopen dan ook dat de gevolgde lijn van spui - ten in uiterste noodzaak door de gemeente Zierikzee gehand haafd zal blijven. WINDBUKSEN Hij maakte zich woedend, die kampeerder op Ginstorvela, toen hij 's morgens het doffe geluid van een vurende windbuks hoorde. Niet zozeer om die windbuks, maar wel om het feit dat na het schot plotseling de merelzang verstomde omdat do vogel uit zijn hoge post ter aarde plofte. Mag men over zoiets aanmerkingen maken? Jazeker, maar ver geet dan niet dat de betrokkene meestal het gesprek beëin digd beschouwd met de dooddoeners "Ik ken er nog wel Of er rerkelijk veel geschoten wordt is een open vraag voor wat betreft de campings in de Westhoek, maar als de mooie vrije natuur daar zulke jachtdriften opwekt bij de kampeer ders, dan is het wel somber met onze lijsters gesteld. Eed. 58-71

Sterna | 1971 | | pagina 20