VPSEHIGIHGSmBIJWS In vorige Sterna ontbrak bij de bestuursleden de naam van de heer L.Kouwen. Dit was een slipper van de pen, want de heer Kouwen is nog steeds een aktief bestuurslid. Voorheen redakteur van Sterna heeft hij nu de niet geringe taak op zich genomen van het bundelen en nieten van ons ver enigingsblad Op verzoek van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" zal aan de provinciale staten van Zeeland verzocht worden het Verdronken Land van Saeftinge bij de vaststelling van het streekplan aan te wijzen als natuurgebied. De penningmeesteresse, mevrouw Joppe-Muste, deelt over het ledenbestand der vereniging het volgende mees 3e kwartaals Nieuwe leden s 15» Afgevoerde leden s 7 Eet bestuur heeft besloten om in de herfst van 1971 een schrijven te richting aan de gemeentebesturen op Schou- ven-Duiveland, alsmede aan het Waterschap en de Provincia le Waterstaat. In dit schrijven zal verzocht worden de gro te hoeveelheid vuil langs onze wegen, paden en dijken in de winter op te ruimen. De streekpers zal gevraagd worden mede ruchtbaarheid aan onze initiatieven te geven. Eet onderhoudswerk in de Gravensteentuin, de botani sche tuin van de Jeugdvogelwacht, is weer op gang gekomen. Het onderhoud, dat geschiedt door de jeugdvogelwachters zelf, staat nu onder leiding van de heers G.5RAÏTD, wonende te Zierikzee, Beijerswekken 2. Regelmatig worden er vogel-olieslachtoffers aangetrof fen langs onze dijken en op onze stranden. In 1967 is er een Stichting voor Vogel-olieslachtoffers opgericht te Vlaar- dingen. Deze heeft een asiel en mensen ter verzorging van olievogels. Voor Schouwen-Duiveland lean rechtstreeks kon- takt opgenomen worden mets dhr. Jans te Roosendaal, tel. 16p0 36157' De vogel(s) wordt dan door hem opgehaald. De nummers te Vlaardingen zijns 010 - 34 53 35(tehuis)34 24 00 (beheerder) en 34 99 81 (assistent) Het asiel is ingericht op een langdurige verzorging van de vogels, een verzorging die voor de particulier meestal niet op te brengen is. De stichting heeft reeds veel behoudend werk verricht en de laatste Schouwse gast was een Jan van Gent- Red. 4" -71

Sterna | 1971 | | pagina 3