L.Kouwon. der bleek echter niet deze duif ook geen -raad te weten, want hij onze terugkomst in Renesse, zat de duif daar weer op ons te wachten. Wij besloten toen maar geen pogingen meer to doen, de duif kwijt te raken Op 21 juni openden we 's morgens de schuurdeur en gaven de postduif te eten en te drinken. Daarna schonken we geen aan dacht meer aan het dier.Die maandag hebben we de vogel niet meer gezien en toen hij ook de volgende dagen niet meer te rugkeerde, gingen we vermoeden dat de duif naar zijn hok te Wanel was teruggevlogen. Op 23 juni ontvingen we bericht van de eigenaar,die medede ling deed van het feit dat de duif op 21 juni in goede ge zondheid op zijn hok was teruggekeerd en hij dankte ons voor de goede zorgen aan zijn duif besteed. De vraag blijft echter, waarom vloog de duif niet naar België terug toen we hem in Zierikzee loslieten (Ook niet toen la ter de postduivenhouder hem do vrijheid hergaf).Tot tweemaal toe vloog de duif van Zierikzee terug naar onzo woning cn van daar vertrok hij echter later toch weer naar zijn oude a- dres - - kot VUILPR03L3EII In Sterna 3/71 pag. 4-1 hooft U roods van het voornomen van do Natuur- en Vogelwacht kennis kunnen nemen om con schrij ven te richten aan gemeentebesturen, Waterschap en Provin ciale Waterstaat, betreffende het vuilprohleem langs onze wegen en dijken Enkele fragmenten uit doze brief, die in zijn gehool in de Zierikzeesc Nieuwsbode is gepubliceerd, laten wc hier volgen "Wat wij u willon vragen is niet gering, namelijk om zoveel mogelijk rommel op te ruimen en deze streek ook voor het volgende seizoen aantrekkelijk te maken. Hot is ons bekend dat het voor een publiekrechtelijk lichaam niet gemakkelijk is. Wc denken aan het ontbreken van financiëlo middelen, materiaal en mankracht. Men kan zich ook ontdoen van het probleem met de opmerking. "de mensen moeten opgevoed wor den" Wc hopen dat U ons verzoek niet zult afwijzen op bovenge noemde gronden, daar is hot probleem te dringend voor. Voorts wijst de praktijk uit dat do aanwezigheid van afval, het neergooien van moer afval bevordert." 73-71

Sterna | 1971 | | pagina 15