A ZEEUNS. CO.OEDINATIE. O EG AM TCiR NATUUR- LANDSCHAPS- en MILIEU3ESCHE3MING Nadat reeds in 1970 werd "begonnen met voorbereidende besprekingen daartoe,, onder leiding van de heer J.ÏÏ.Groene- wog (Stichting Zeeland), kon op 11 oktober 1971 te Goes de oprichtingsvergadering plaats vinden van het Zeeuws Coördi natie-orgaan voor Natuur- Landschaps- en Milieubescherming. Al lang bestond behoefte aan een overkoepelend orgaan, waarin alle verenigingen en instellingen, die in Zeeland werkzaam zijn op het gebied van natuur-, landschaps- en mi lieubescherming, of daar belang bij hebben, zijn vertegen woordigd, teneinde door bundeling van krachten een optreden naar buiten meor effektief te doen zijn. Het nu opgerichte coördinatie-orgaan heeft tot doel de coördinering en stimulering van:: a) behoud, herstel en verbetering van natuur en land schap b) de zorg voor de milieuhygiëne inzake water, bodem en lucht c) bestrijding van geluidshinder, en d) bevordering van het besef en inzicht in de noodza kelijkheid van de onder a, b en c genoemde zaken. In de oprichtingsvergadering traden toe: Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Zeeuwse Culturele Eaad Stichting "Het Zeeuwse Landschap". Federatie Deltavissers. C.J.N. N.J.N. K.N.N.V. afd. Zeeland. Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" Vogelwacht "De Steltkluut" (0-Z.Vi.) Vogelwacht "Het Duumpje" (W-Z.V1.) N.I.V.O.N. afd. Middelburg. Kon. Mij .van Tuinbouw en Plantkunde, afd. Goes. Belangstelling bij de oprichting (eventueel latere toctre - ding mogelijk) toonden vertegenwoordigers van I.V.N. Staats bosbeheer, Provinciale Griffie, Bond Heemschut, Kon.Ned.Ja gersvereniging, A.N.tf.B. en de Heemkundige Kring Walcheren. Tot voorzitter werd benoemd: A.Haandrikman te Goes. Tot sekretaris werd later bereid gevonden: Jhr.mr.dr. G.F.Sandberg te Middelburg en tot penningmeester R.v.Iren te Vlissingen (N.J.N.) J.P.C.Boot 77-71

Sterna | 1971 | | pagina 19