Niet al fcn de. snavel is. .abnormaal groot, bij de papegaaidui ker, maar ook zijn ei mag er zijn! Het is ruim 6 cm lang, wel tvree centimeter langer dan dat van een duif waarmee de grootte van de vogel overeenkomt. Net broeden duurt ongeveer zes weken. Het grootste gedeelte ervan komt voor rekening van het vrouwtje, hoewel haar ge maal bi, tijd en wijle wel eens even af komt lossen. Als het jong eenmaal ter wereld is, wordt hot door de beide ouders van eterij voorzien, veelal half verteerde visjes, dio in de nestkom worden gedeponeerd. Deze visjes moeten niet zelden van grote afstand worden ge haald. Maar om nu steeds met één enkel visje huiswaarts te vliegen zou goen deen zgn. Daarom is de snavel dusdanig in gericht, dat een aantal visjes in één keer kan worden ver voerd. Zij worden geklemd tussen de dikke leerachtige veer krachtige randen van de enigszins schuin lopende racnöhce- ken. Zodoende blijven de visjes, och: al wordt de snavel ge opend, vast op hun plaats zitten. Eet is wel een leuk ge zicht, zo'n vcgel met eon aantal visjes in de bek te zien naderen. Het lijkt net of hij getcoid is net een zilveren knevel NA 6 kokEN CP EIGEN 3BHEN Het jong groeit als kool. Als hot ongeveer weken oud is, vinden de ouders het welletjes en laten het kind eenvoudig aan zijn lot over. In z'n eentje blijft het achter in het donkere hol, 'wachtend op eterij, die niet meer komt. Na eni ge dagen begint de honger te kwellen en gaat het jong een kijkje buiten nemen, om tenslotte zeewaarts to "fladdcrwag- gelen" hetgeen doorgaans geschiedt in de nachtelijke uren. Het is een wonder, dat deze vogels zich zo goed weten te handhaven, temeer daar zij slechts één jong per jaar voort brengen. Tienduizenden vinden in het hoge Noorden, waar men (nog) niet veel afweet van vogelbescherming, de dood door mensenhanden. -j- BROEDSEIZOEN 197 1 Een verheugend bericht kwam nog na van dhr. v.d. Klooster, te Renesse. In oen bes aldaar had hij met zekerheid A'. brcedgevallen geconstateerd van de Ransuil. Docr dhr. A.houwen werd neg meegedeeld dat er in het over zicht, vermeld in de vorige Sterna een fout geslopen was. I.p.v. "wilde eend s vele paren" bij de Domeinen had vermeld moeten worden dat de wilde eend uit de bebossing vrijwel ver dwenen was. Red. 63-71

Sterna | 1971 | | pagina 5