dinaalsmuts Buonymus europaoa zo genoemd naai je vorm van de rode zaaddoos, die in zich de witte giftige zaadjes bergt, welke zijn omgeven door een oranje zaadvlies. Wat nu op papier aan ons oog voorbij is getrokken is echter slechts een fraktie van wat ïïeesterlust de liefhebber te bieden heeft en al zwervende denk je dan onwillekeurigs Niets is zo mooi als deze natuur, kleurrijk en puur en onbetaalbaar duur. Laten we't sparen, voor later bewaren. Onze kinderen zullen er dankbaar om zijn. Tek. - - 3ÜIZERD CONTRA SPREEUWEN Op 19 september j.l. omstreeks 12.00 uur liep ik door de Verklikkerduinen. Het was goed weer, wat een wandeling in dit mooie gebied heel aangenaam maakte. Boven mij vloog een groep van ongeveer 500 spreeuwen, toen er plots een buizerd ten tonele verscheen, die kennelijk best een spreeuwtje lust te en mij daardoor ongeveer een half uur liet genieten van een prachtig schouwspel. In deze tijd stootte de buizerd regelmatig op de spreeuwen wolk. En op de plaats waar dit gebeurde verdichtte zich dc zwerm, waarna de buizerd zich weer voor even terugtrok. Geen enkele spreeuw verliet de wolk of bleef achter en in dit half uur heb ik niet gezien dat de buizerd een spreeuw Vlng* F.Schoonakker. - LEZING dhr.M.C.VISSER Op vrijdagavond 22 oktober j.l. trad in hotel "Het Wa pen van Burgh" voor onze vereniging op, de heer M.C. Visser te Burgh met zijn dia-series "Het Schouwen van Vroeger", door hom samengesteld naar oude prentbriefkaarten. Ongeveer 50 leden waren aanwezig en vooral de aanwe zigen van "boven de 50" moet het goed gedaan hebben aan de hand van de beelden cn de begeleidende tekst van dhr. Visser nog eens terug te kunnen gaan naar de "goede oude tijd, die, in vergelijking met de huidige, toch ook nog al wat schaduwkanten bleek te hebben. De heer Visser, zelf opgegroeid in de Schouwsa West hoek, zorgde met z'11 kennis van de bevolking van toen voor een interessante opening van ons winterprogramma. 66-71 J.P.O.Boot.

Sterna | 1971 | | pagina 8