mijn hart cp kunnen halen." De president van dat mooie land het ft zich onlsügs laten fotograf oren, toon hij bezig was speciaal voer dit doel ge kweekte duiven als schietschijf te gebruiken. Jaar dit zo openlijk in de krant wordt gepubliceerd, is het toch niet te verwonderen dat zijn landgenoten hier graag eai voorbeeld aan nemen Deze duivenschieterij schijnt zoveel plaats te vinden, dat een arme Armeen, vader van 8 kinderen, zijn kostje verdient met het opvegen van de hagelkorrels en het vervaardigen van nieuwe patronen hiervan). "Jat mij daarom zo opviel op het vliegveld in Boedapest, wa ren de vele vogels, die ik daar wè1 zag en wat me gewoon ontroerde was mijn eigen tuinroodborstje en mijn winterko ning, die me thuis weer op jachtten en bij me op ra'n schop kwamen zitten toen ik in de tuin ging werken. Ook leek het wel of ze extra hard zongen. Het is nic-t aardig om ton land tc. beoordelen op enkele ne gatieve faktcren (zo smijten n.l. ook ontstellend veel vuil langs de mooiste rotshellingen de rivier in). Natuurlijk zijn er ook veel pluspunten, zoals de hulpvaardigheid en de gastvrijheid, maar al diz goede eigenschappen kunnen dat zinloos moerden, dat neerpaffen van die kleine zangertjes, niet rechtzetten. Het blijft een decadente botte vertoning en het lijkt mc toch wel cp z'n plaats om te trachten hier op zijn minst de kleiduivenjacht te propageren. o .Lgsen. -f- REEWILD OP SCHOU JEIT-DUIVkt '.ND -een lezing door dhr.C.v.Sluijs- Burgh, 13 februari 1972. De heer van Sluijs behandelde in een leerzame lezing deze "Prins van het bos" in twee gedeelten 1Reewild op het algemeen (de leef:; ,ze) en 2 De jacht op re een. Van het reewild kennen we het kalf, do smalree, de goit en de bok. Pussen 15 juli en 15 augustus valt de bronsttijd, waarin de bok achter de geit aanzit. Hierbij kan niets hem tegenhouden, hij blijft het geurspcor van dc geit volgen. De bokken laten in deze tijd een kuchend, abrupt eindigend ge luid horen. 10/72

Sterna | 1972 | | pagina 12