I VERENIGINGSNIEUTfS Wij richtten ons tots Het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Westerschouwen 8 februari 1972. ïn verband met de plannen tot aanleg van een vuilnis belt tussen het Schelphoekgebied en Hoosjesweg in Uw ge meente mogen wij U beleefd doch dringend verzoeken - zo er geen plaats te vinden is die minder bezwaren ojjlevert - een zodanig systeem van vuilverwerking c.q. -vernietiging toe te passen dats a. groepen zwervende zilvermeeuwen ("kollen") en kraai- achtigen zich ter plaatse niet kunnen vestigen, bs ratten en muizen geen kans tot ontwikkeling.krijgen, Be geplande belt, 'waarvoor de grond door de gemeente reeds was aangekocht ligt op slechts 1 km afstand van het heken- de hroedterrein van Wevers- en Flaauwersinlaag en het is bekend dat zwervende zilvermeeuwvrijgezellen graag een ei tje lusten. - - Hatuurgidsen Het feit dat er voor de zilvermeeuwenrondleidingen in de Domeinen steeds een beroep op dezelfde natuurgidsen moest worden gedaan, begon voor deze gidsen financiële konse- kwenties te scheppen (reiskosten). Eet bestuur heeft ge meend de gidsen een reiskostenvergoeding te moeten toeken nen en hoopt dat deze vergoeding de opkomst van gidsen zal stimuleren De vergoeding bedraagt: f voor Zierikzee e.o. (per rondleiding) f 2.50 voor Haamstede/Renesse e.o. - - Penningmeesterschap Zoals U in het hierna volgende verslag van de jaarvergade ring zult kunnen lezen, is mevrouw Joppe-Muste afgetreden als penningmeesteresse en bestuurslid van onze vereniging. Zij heeft besloten deze funktie over 1972 aan te houden, waarna zij zal worden opgevolgd door het bestuurslid de heer F.Schoonakker-, Touwbaan 17 te Zierikzee Deze was voorheen belast met de natuurgidsen, welke taak van hem zal worden overgenomen door de heer Wkristelijn, J.v.Renesseweg 12 te Renesse, die reeds de afdeling "Na tuurpaden" onder zijn beheer had. 1/72

Sterna | 1972 | | pagina 3