Van sprè-Miwen, die even tevoren waren neergestreken, en die hen bepaald voor do poten liepen, trokken ze zich niets aan, ze onderbraken hiervoor zelfs hun etentje niet. Ook de waterhoentjes, die zich op het goede weiland in de buurt van de geul ophielden trokken zich niets van de par mantige spreeuwen aan. Ook du waterhoentjes pikten rustig verder, echter veel gedistingeerder dan de snippen, die in bepaalde delen van het Zeeuws - Vlaamse land - waar ik mijn waarnemingen verrichtte - als "rauwdouwers" betiteld zouden kunnen worden. Te-midden van de enkele tientallen waterhoentjes was er echter één vogel, die zich onophoudelijk stoorde aan do ar rogante spreeuwen, en dat was mevrouw merel. In plaats van rustig door te gaan met haar bezigheden, verjoeg ze alle spreeuwen die haar te na kwamen. De verjaagde spreeuw kwam dan wel niet meer terug, maar ach, cr waren zo vole van die gespi.u.elde kwetteraars. Om tcch nog bij mijn gestelde doel te komen moest ik voort maken, ;ant de middag liep ten einde. Er gearriveerd spiegelde de zon al zachtrood in het met riet omzoomde water van kreken en plassen. Aan de kant, rustig drijvend de koppeltjes wilde eenden en wat verderop poetsende en spartelende kuif eend jesmeer naar het midden van het wijde water, grote zaagbekken, waarvan de mannetjes elkaar met grote snelheid achterna joegen. Uit een rietkraag verhefte zich mot langzame slagen een "blauwe reiger, die wegtrek ever het land met zijn kale bo men, v/aarin dommelende duiven. Een troep ganzen trok wat gakkerend in een wijde V over naar de slaapplaatsen, enkele bonte kraaien gaven nog een rauwe kreet en het riet werd steeds reder De middag was om, en de schemering onttrok het leven rond het "Groot Eiland" te Luntcrshoek aan ons oog. D Tek. - - V0G3LSLACHTIITG III LIBANON. Iets na zessen werd ik wakker door daverende schoten. Het leek wel of ze naast mijn bed stonden met een geweer. In cén uur telde ik 300 schoten die door de bergwand terugge kaatst werden en daardoor zoveel lawaai v. roorzaakten. Opeens.... hagelkorrels op het dale van mijn slaapkamerdat 7/72

Sterna | 1972 | | pagina 9