Schitterende opnamen kregen we te zien van de Ruigpcotbui- zerd, die zijn nest tegen een steile rotswand had gemaakt. Be vier jongen zagen er welvarend uit en werden gevoerd met Lemmingen. Be Lemming is het knaagdier van de fjeld, en was kennelijk weer in grote getale aanwezig. Anders zou deze buizerd geen vier jongen groot kunnen brengen. Ook van de lemming afhankelijk zijn de Sneeumul, bij wiens nest de vegetatie hoog opschoot door goede bemesting, en de Kleinste Jager, die op het hoger gelegen fjeld broed de. Ook deze jagersoort komt slechts in "lemmingjaren" tot broeden Nadat ook de Aloensneeuwhoen en de Morinelplevier(p30)zich uitgebreid voor de lens hadden laten bewonderen konden we met een voldaan gevoel het prachtige Zweedse land ver laten. Red - - VOGELWAARNEMINGEN IN HET BELGISCHE ZWIN IN 1971 Met dit stukje van mevrouw I.G.Beyerman-Brost gaan we wel wat over de grens, maar ik dacht toch, dat het binnen het kader van ons verenigingsblad viel. Meestal krijgen we van onze zuiderburen een wrange smaak in de mond als het over vogels gaat. We denken dan direkt aan massale vogelvangst, -jacht, en allerhande vogels in kooi tjes. Bat er echter een sterk toenemend aantal Belgen zich inzet voor vogelstudie en vogelbescherming geraakt meestal wat in het vergeetboek. Verre van terecht zoals ook weer uit onderstaand artikel moge blijken. Red. In een nummer van half maart j.l. van het bekende Belgi sche, Franstalige dagblad "Le Soir" trof ik onder het op schrift "Nouvelles du Zwin" (Nieuws uit het Zwin) een be richtje aan, dat ik in de Nederlandse vertaling hieronder laat volgens "In 197"! heeft het biologische (waarnemings)station in het Zwin 7037 vogels geringd en viel van 120 verschil lende soorten. Be hoogste getallen hadden betrekking op 31/72

Sterna | 1972 | | pagina 9