FLAAUWERS WEVERS Het aantal kokmeeuwen is konstant gebleven, alhoewel de legsel dit jaar minder groot waren dan vorig jaar. Sr was 1 visdiefje in de Flaauwers,, en er waren veel eenden, o.a. lilde eend, Slo eend (gemiddeld 3 jongen - iets later broedend dan de lilde), kuifeend (gemiddeld 11 eieren en 8 pulli) en lintertaling (ge middeld 4 eieren) De kuif eend broedde hoofdzakelijk aan de kan (ook van eilanden) enkele in het riet en 1 op de scheiding van de kruin en het talud van de dijk. Sr waren veel meerkoeten en enorm veel bergeenden. Deze waren echter moeilijk te tellen. lïa au--gustus z:,n in de Flaauwers en de fevers de jongen geteld en men kwam toen aan ongeveer 450 stuks. De knobbelzwaan had 5 jo gen. Scholekster en laterhoen bleven konstant. Dit was ook het geva met de kluut, maar nagenoeg alle eieren van deze vogels zijn ge raapt. Ondanks alle verbodsborden - en deze staan er beslist n om de mensen te pesten - is er enorm veel bezoek geweest in de inlagen, natuurlijk zeer ten nadele van de rust, die broedvogel zo nodig hebben. De aantallen aangeduid met zijn de totalen van Flaauwers en /evers Bergeend 30 Scholekster s 20 Kluut 20 Slobeend 2 9 hnobbelzwaan s 1 Visdief 1 Kuifeend 9 7a terheen 6 feerkoet L 12 /intertaling - 4 Patrijs - 9 -) Er was een kolo .ie van 110 sterns met gemiddeld 2 eieren. Er was weer veel sterfte van jongen. Dit is in onderzoek en hierop ho pen we later terug te komen. Haar verhouding waren er minder Hoordse sterns dan vorig jaar. 7an 18 tot en met 30 april warei er ongeveer 200 Grote Sterns in de levers. Het merendeel trok weg. 30 bleven er over, die uiteindelijk ook verder trokken. Zes bleven er regelmatig boven het eiland te zien. Op zekere dag werd er 1 ei van de grote stern aangetroffen, dat echter de vol gende dag al vernield was. Ze zijn niet tot broeden gekomen. De aantallen aan eduid met zijn de totalen van Flaauwers en "/evers 50/72

Sterna | 1972 | | pagina 12