OVERIG^JROEDGEVALLEN 1) Een 3arrnsiis heeft gebroed in de bosjes bij Kaaskenswater te Zierikzee zo deelde de heer Wessels-Boer mee. De ge hele zomer kon hij vanuit zijn tuin de vogels gade slaan in doen en laten. Het nest heeft hij niet gezocht. Op 25 augustus zag hij de oudervogels 4 jongen voeren. 2) De heer van Dalsen had twee broedgevallen van de Taouit, beide hadden ze jongen. Eén bevond zich bij de duinop gang achter de vuurtoren, de andere in de duinen van het Zeepe. 3) De heer Kouwen had in een naaldboom in de tuin van zijn woning te Haamstede een nest van een merel en een groenling op 40 cm afstand van elkaar. 4) De eendenkooi in het beste natuurreservaat van ons ei land, dat van de baron te Oosterland, heeft minstens 1 kuif eend geherbergd. De heer Beekman deelde mee dat zijn drijvende nest er aanwezig was en nam op 21 juni een vrouwtje met 7 pulli waar. In het diepe gat achter de kooi zaten nog A kuifeenden, waaronder 1 vrouwtje. In verband mot de schemering kon niet worden vastgesteld welke de andere waren. 5) In een tuin aan de Lange Blokweg te Zierikzee kwam een wielewaal tot broeden. Eén vogel - vermoedelijk een jong - werd dood in de tuin gevonden, (med. P.Schoonakker) 6) In Burgh hoeft een gekraagde roodstaart gebroed. Do heer Boot kwam de nestplaats niet te weten, maar de heer Vier gever vermoedde dat de vogel gebroed had in de oude ter plaatse aanwezige wilgen. 7) De heer Bax vond op 2 juli op het strand van Eenesse oen dood donsjong van de kuifeendWaar de kuifeend dit jong had voortgebracht is niet bekend. Volgens de kooiker van der Panne hadden in zijn eendenkooi geen kuifeenden gebroed Het donsjong is door Bax geprepareerd. Eed Op degenen, die nog in het bezit zijn van broedgegevens op ons eiland, wil de redaktie een beroep doen om deze alsnog toe te zenden. 57/72

Sterna | 1972 | | pagina 19