IETS OVER VLINDERS. Het ongunstige zomerseizoen zal er wel de oorsaak van zijn, dat onze grotere dagvlinders niet in die mate voorkwamen als "bijvoorbeeld in 1971 Slechts enkele atalanta's, dagpauwogen, kleine vosjes en distelvlinders zagen we op de toch altijd veel vlinders trek kende Buddleia-bloemtrossen Overigens dient te ?jorden opgemerkt dat ondergetekende in. 1971 in Schouwen geen enkele distelvlinder waarnam. Zelfs de "witjes" waren dit jaar niet zo talrijk. Slechts de familie der "zandoogjes" en de "dikkopjes" sche nen zich van het slechte weer weinig aan te trekken en lie ten zich in "normaal" aantal zien. Van de fraaie Koninginnepage kregen we totnogtoe geen mel dingen uit Schouwen-Duiveland binnen, hoewel Jan Meerman, te Oosterland er enige uit zijn kweek los liet en ook te Haamstede een paar exemplaren werden vrijgelaten. Op de bijzonderheden van deze kweek hopen wc, met de hulp van Jan's ervaringen, in een volgend nummer terug te komen. J.P.C.Soot. Een zelfde beeld was te konstateren in Zierikzee, met weinig grote koolwitjes en wat meer kleine geaderde witjes, vooral in de tijd dat de lucernepercelen in bloei stonden. In de laatste week van juli waren er aan de dijken veel brui ne zandoogjes te zien. Over 200 meter dijk telde ondergetekend in een half uur 27 ex. van deze soort. Ongeveer half augustus zag ondergetekende voor de eerste maal één distelvlinder in een tuin, maar in de eerste week van september zag hij hem drie maal op de inmiddels bloeiende Se- dum, de vetplant, die toen ook veel kleine vosjes aantrok. Hierna volgen nog enkele vlinderwaarnemingen 06-08;. Dagpauwoog 1e ex. van de 2e generatie in bos Ouwerkerk RvLoo 08-08 Grote beervlinder 1 om 02.00 uur in neonlicht Shell-station Zierikzee red 10-08s Grote beervlinder 1 dood ex. Zierikzee red 14-09s Distelvlinder 1 Zuidhoekzeedjjk Zzee red -t- 62/72

Sterna | 1972 | | pagina 24