In het begin van het broeö- seizoen werden we nog al eens een keer heen en weer geslingerd tussen zachte perioden en weken met vorst- Begin februari telde echter enkele mooie dagen en di- rekt was er vcgelengezang, zo in Zierikzee op 11-2 een koolmees en op 14-2 een me rel (red)De blauwe rei gers hadden op 27 februari het eerste nest te Schudde- beurs in gebruik genomen (red)Op 4 april werd de eerste broedende kievit ge zien in de Zoute Haert (L. Kouwen)- Betrekkelijk vroeg hadden enkele vogels al jon gen: Vliegvlugge zanglijs ters waren op 20 april in Oosterland te zien (J.Meer man) en op 28 april had in de Westhoek een graspieper GEBIED s a Domeinen Verklikkerduinen Vroongronden Bos Renesse Bouwmansweg Haamstede Koudekerkse inlagen Bouw- en weilanden Kesterschouwen Schelphoek 42/72 jongen- In de derde week van april begonnen ook de boerenzwaluwen ons land weer te bevolken- De eer ste waarnemingen kunt U ir de rubriek "Vogelwaarne mingen" terug vinden- De eerste broedsels - vooral van fazanten en patrijzen - hebben veel last gehad var. het koude natte gure weer. De tweede legsels zijn echt echter veel beter tot hun recht gekomen. Ondanks de winterse zomer het broedseizoen niet slecht te noemen, mede darl zij het feit dat we fuut er kerkuil konden bewonderen. Zoals gewoonlijk volgt hiei na weer een overzicht van de geïnventariseerde gebi? den- Het waren IHVEÏTTARISATOR- A.Kouwen A.Kouwen P.Zorge M K.van Klooster M.van Dalsen M. Verwijs M. Verwijs Zorge,

Sterna | 1972 | | pagina 4