koel en geit sparende formuleringen plegen als de gemeente raad van Zierikzee, die zei dat de uitvoering van het Streek plan "gepaard dient te gaan met behoud van zoveelmogelijk na tuurschoon en met zo weinig mogelijk afsnijdingen., die land bouwgrond kosten". Nee, wij willen een belangenafweging waar duidelijk de waarde van landbouw- en natuurgebieden bepaald wordt. Wij zijn er na melijk van overtuigd dat de waarde van hot Schelphoekgebied biologisch en rekreatief hoger is on deze Sterna toont dat hopelijk aan. Of is het aanleggen van een rijksweg door een staatsnatuurre- servaat net zo gemakkelijke zaak als het houwen van een re actorcentrum t.b.v. Euratom in een staatsnatuurreservaat (Petten! Hoe durft men in feite van compromis te spreken als we weten da.t 1/3 deel van het reservaat in ieder geval op de schop zal gaan en de rest onder zal gaan in verkeerslawaai en ver vuiling. Vergeet niet dat hier een hoge weg komt met viaduc ten zeker 5 meter hoven het maaiveld en op- en afritten. Het kamphuis zou dan ongeveer 100 meter van de weg af liggen. Tegenover de Provinciaal Planologische Commissie stellen we de Pijks Planologische Commissie die in het "paarse boek"s De ontwikkeling van Zuidwest Nederland" (1971vraagt om"een harmonische integratie van de menselijke activiteiten in het natuurlijke gegeven" en over Schouwen- Duivel and "Dit gebied zal als open landelijk gebied gehandhaafd moeten worden, waar afwisselend notuurbelangen, recreatieve functies en agrarisch gebruik domineren". Men lette op de volgorde en bedenke dat het gaat om het enige beboste natuurgebied met rekroatievo funktie in de open polder tussen de Westhoek en Zierikzee Een waardering van het gebied, behalve in de voorafgaande hoofdstukken, is gegeven in "De kleuren van Zuidwest-Neder land visie op milieu en ruimte" (1972). Do biologische waar de in een schaal van "zeer groot "-"groot "-"tamelijk groot" wordt .-roet" genoemd, de hoogste kwalificatie op Schouwon- Duiveland. Op de verlies- en winstkaart van de biologische waarden tus sen 1970 en 2000 worden de krekengebiedèn van Sorooskerke en Ouwerkerk als winst gehoekt en elders in deze "milieu-atlas" wordt het landschap van de zuidkust van Schouwen "zeer waar- devo 1geno ernd Dit is niet plaatselijk of eilandelijk hekeken, maar betreft geheel Zuidwest-Nederland. Het Schelphoekgebied wordt extra 34

Sterna | 1973 | | pagina 36