INLEIDING Op Schouwen-Duiveland heeft zich even ten zuidv/esten van het dorpje Serooskerke in de huidige gemeente ïesterschouwen se dert 1953 een prachtig natuur- en rekreatiegebied ontwikkeld: Eet Staatsnatuurreservaat "SCHELPHOEK" Dit gebied dreigt echter door de aanleg van een weg, die de Broqwersdam met de in het kader van het "Deltaplan" geplande Oosterscheldedam moet gaan verbinden, te verdvrijnen. Dat het tracé der "Dammenweg" de noordoosthoek van de Schelp- hoek doorsneed, droeg toentertijd de officiële goedkeuring weg van Staatsbosbeheer. In het streekplan voor "Schouwen - Duiveland", zoals dit september 1972 werd goedgekeurd, was dit tracé overgenomen. Daar echter de natuurwetenschappelijke, de rekreatieve en de landschappelijke waarde van Schelphoek zeer groot is, heeft het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" Zich niet kunnen verenigen met een standpunt als van de $tichting "Het Zeeuws Landschap", dat tegen de genomen of ficiële beslissingen geen aktie wenste te ondernemen en zich daarbij heeft neergelegd. Onze vereniging heeft gemeend al het mogelijke te moeten ver richten om Schelphcek in zijn huidige vorm te behouden. Toen van de zijde van onze vereniging geuite protesten tegen het tracé der Dammenweg, zoals dit v.'erd opgenomen in het streekplan, niet de gewenste resultaten opleverde werd be gin februari 1973 besloten om nadere stappen te ondernemen om een ieder kennis te laten maken met de waarde van het ge bied Schelphoek. Hiertoe werden de bestaande gegevens over dit gebied verzameld en verwerkt in een afzonderlijk nummer van het verenigingsblad "STERNA". Met toezending van dit nummer aan alle leden en belangstel lenden start onze vereniging een uitgebreide aktie tot be houd van het Schelphoekgebied Gezien het succes van de aktie die begin 1972 geveerd werd tegen de aanleg van ec-n weg door het Domeinbos, spreekt het bestuur der Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" de hoop uit, dat ook deze aktie zal resulteren in het behoud van een prachtig Schouws natuurgebied, de SCHELPHOEK Het bestuur. 1

Sterna | 1973 | | pagina 3