<HU Rtlas VERENIGINGSNIEUWS De Stichting Ornithologisch Veldonderzoek Nederland (SOVON) heeft het plan opgevat mede te werken aan het door do Euro pean Ornithological Atlas Committee (EOAC) georganiseerde projects het samenstellen van een atlas over de verspreiding van broedvogels in Europese landen. Het doel van het samenstellen van een ornithologische atlas is het verkrijgen van nauwkeurige informatie over de versprei ding van broedvogels. !ion streeft ernaar deze atlas voor Nederland binnen 5 jaar gereed te hebben. 1973 is het eerste van deze 5 jaren. Voor de praktische uitvoering van dit project, dat het ATLAS-project genoemd wordt, is Nederland verdeeld in 18 districten, waarvan Zeeland district 14 is. De natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland heeft zich be reid verklaard de inventarisatie van 0ns eiland op zich te nemen. Schouwen-Duiveland is verdeeld in 15 vakken van 5X5 km. In deze vakken dient het aantal soorten broedvogels te worden vastgesteld. De belangrijkste taak van het Atlasproject is, vast te stel len of een bepaalde soort in een 5X5 km vak als broedvogel voorkomt. Daarnaast echter is er een mogelijkheid open gela ten om het aantal van een bepaalde soort te vermelden 3 daar dit echter een nog tijdrovender taak is, speelt de kwantita tieve inventarisatie een ondergeschikte rol. Nat tijdens de inventarisatie is komen vast te staan, dient met bepaalde codes te worden vermeld in één of meer van de vijf kolommen, waarin de inventarisatielijst is onderverdeeld. Deze zijns As de soort is aanwezig. B; mogelijke broedvogelsoort Cs waarschijnlijke broedvogelsoort D; zekere broedvogelsoort E: aantal broedparen. Wie aan dit zeer belangrijke Atlas-project deel wil nemen, kan met mij kontakt opnemen onder opgave van het gebied waar hij, eventueel met één of meer anderen, wil inventariseren. Hij ontvangt dan tijdig de nodige richtlijnen en een topogra- 24/73

Sterna | 1973 | | pagina 26