Het perevuur werd totnutoe slechts op één manier bestreden, namelijk door het afzagen en verbranden van alle meidoorns in een bepaald gebied. O.a Noord-Beveland is hiervan de dupe ge worden. Velen op ons eiland zullen vorig jaar ook wel met de ze bestrijdingsmethode in hun tuintjes te maken gehad hebben. Dat deze rigorèuze werkwijze niet vol te honden is, zal dan ook door niemand, die houdt van de natuur en van landschappe lijk schoon in twijfel getrokken worden. Totnutoe heeft infectie met perevuur slechts plaats gevonden in de kustgebieden en huidige haarden zijn Schouwen-Duiveland, de kop van Noord-Holland en Texe'l. Er werd besloten om alle meidoorns in dit gebied te Verwijde ren en dit nu was de beslissing die vele stemmen in beroe ring bracht; en zeer terecht! Gelukkig heeft de Minister een ons inziens zeer juiste en ook verantwoorde beslissing genomen in deze zaak. Rij heeft be sloten dat voorlopig dit jaar slechts de meidoorns die aange past zijn en die binnen de veiligheidsmarge liggen, gekapt zullen mogen worden. He hoeven dus de Schouwse meidoorns niet te missen. Ras de kapperij toch doorgegaan, dan zouden de polders 55000 mei doorns kaler geworden zijn. Het is begrijpelijk dat dit ook voor de vogels een enorm verlies zou zijn geweest, omdat de meidoorn zeer geliefd is als nestelplaats voor vele soorten. De Redalctie. DE KONINGINNEPAGE -Een geslaagde kweek (2)- Vorige keer hebben we gezien hoe uit vele poppen sluipwespen kwamen. Nu begonnen er echter ook vlinders uit te komen. Deze stopten we in grote kartonnen dozen (van wasmachines e.d.) en in deze dozen plaatsten we afrikanenplantjes die we elke dag- met vers suikerwater besprenkelden. Tevens zetten wij in deze dozen potten met peenplantjes. Toen we eenmaal een aantal vlinders hadden ontdekte ik ook het verschil tussen mannetjes en vrouwtjes, (zie tekeningen volgende bladzijde)Ook bleken de vrouwtjes over het algemeen groter te zijn dan de mannetjes, maar dit ging niet altijd op. De dozen plaatsten we elke dag in de zon, want om te paren hebben de vlinders zon nodig. En op een zonnige dag namen we 27/73

Sterna | 1973 | | pagina 29