had de film over hot Land van Saeftinge hij zich, welke film een prachtig slot vormde van het rekreatieve, maar leerzame gedeelte van deze avond. Tot slot van de jaarvergadering werd een nadere informatie en toelichting gegeven over de aktie tot behoud van het SchelphoekgebiedHierover ontstond een levendige aiskussie. Omstreeks 11 uur sloot de voorzitter de jaarvergadering van onze vereniging. Redaktie - - - VERENIGINGSNIEUWS - NAGEKOMEN VEREHIGINGSNIEIJÏS - RAGEjcQMEN Het voorzitterschg Door en uit het bestuur werd op donderdag 10 mei 1973 in een buitengewone bestuursvergadering met algemene stemmen tot voorzitter van onze vereniging gekozen, de heer F.Jansen, wonende te Brouwershaven, Haven ZZ 8 telefoon 01119 - 226. Op zijn verkiezing zullen we in het vol gende nummer van ons verenigingsblad nador terugkomen. De Schelphockaktie Aan de Minister van Verkeer en Waterstaat is een brief ver zonden, waarin de vereniging verzocht deel te mogen nemen in het eventueel te openen overleg tot vaststelling van een nieuw tracé van de Dammenweg. De reeënsterfto in de Domeinen In de P.Z.C. on de Zierikzeesche Nieuwsbode verschenen enigs zins alarmerende berichten over de sterfte van reeën, met als oorzaak voedselgebrek. De reeënkenner, ons lid de hoer P.van Dalsen te Haamstede deelde mee dat het hier éénjarige reebok ken betrof, die door de inmiddels hoogdrachtige wijfjes waren verstoten. Ze werden dus verjaagd van de voedselplaatsen, kon den in verband met hun leeftijd nog niet over de afrastering van de Domeinen hoen springen en verzwakten door gebrek aan voedsel. Hierdoor kregen de parasieten, die een ree altijd met zich draagt, vrij spel, waardoor de dieren kwamen te sterven. De sterfte is aldus de heer van Dalsen niet verontrustend en het gevolg van een te grote populatie reeën in het betreffende gebied. Doelbewust afschot kan een goede oplossing vormen. 46/73 Redaktie

Sterna | 1973 | | pagina 48