neer gehouden voor het Wivon, huisvrouwen- en plattelands- vrouwenverenigingen, streek V.V.V's, gemeenten, politie, staatsbosbeheer, domeinen, Rijks- en provinciale water staat, vele natuurbeschermingsverenigingen, divers orni thologische verenigingen, volksonderwijs en scholenge meenschappen, en nog vele andere. De tijd dat zijn jaar- en vakgenoten (fruitkwekers) hem als "afvallige" beschouwden (wie laat er nu brandne tels staan om vlinders te krijgen en sproeit bewust min der met vergif) is voorbij. Als voorzitter van de fruit telersvereniging alhier èn vertegenwoordiger van onze vereniging moest hij tegen een stootje kunnen. Hij fun geerde als een soort buffer. Dank zij zijn diplomatieke gaven (hij noemt het schipperen) heeft hij enorm veol be reikt. Het natuurbeschermingswerk kostte hem vele, vele uren. De vereniging groeide, binnen do vogelvracht is er tussen de leden een goede band ontstaan met idealisti sche achtergrond, al is het vaak vechten geblazen. Dat Boot bovendien kans heeft gezien deskundige medewerkers aan te trekken, is uiterst belangrijk. De samenwerking met de pers, waarvoor hij zelf vele ver slagen panklaar afleverde, vlotte ook goed. Wat ik op die afscheidsavond van de 19e april heb gezegd, handhaaf ik ten volle. J.P.C.Boot was jaren en jaren do stimulans, de deskundige. Onze vereniging heeft ontzaglijk veel aan hem te danken. Het erelidmaatschap heeft hij dan ook volkomen verdiend Jan, we hopen allen, dat je nog vele jaren steun mag geven aan de natuurbescherming op Schouwen voor ons en voor jezelf. kis "groene long" wordt Schouwen net de dag be langrijker en als natuurgids in 't Zeepe en de Domei nen hopen velen nog nauw kontakt met je aan te houden. HET GA JE GOED. N.H.Lysen. - - - Dit artikel is het eerste van vijf waarin wij aandacht besteden aan onze afgetreden en nieuwe bestuursleden. Red. 52/73

Sterna | 1973 | | pagina 54