woning in do De Grancstraat te Zierikzee, waar alles orde en stiptheid uitstraalde. We vroegen haars "U werkte in hoofdzaak "achter de schermen", maar U houdt toch ook zelf van de natuur?" Antwoord s Ik houd veel van de natuur en vind het altijd inte ressant cn leuk om onder leiding van een natuurgids eens mee op stap te gaan, of een mooie natuurlezing of -film hij te wo nen, maar zelf ken ik haast geen enkele naam van al wat er rondvliegt en groeit! Toch heb ik het erg prettig gevonden me als penningmeesteresse voor deze nuttige vereniging te kunnen inzetten, waarhij ik ook de kontakten met de overige bestuursleden zeer aangenaam vond." Vraags "Kunt U enkele volgens U belangrijke "wapenfeiten" noemen uit Uw funktie?" Antwoords "De opbouw van een overzichtelijke, vlug hanteer bare ledenkartotheek! Dit heeft veel van onze tijd gekost, maar we hadden er later heel veel gemak van! Voldoening schonk het ons ook dat de pogingen om, gezien de grote toe name van leden in Zierikzee, in deze plaats verenigingsavon den te houden, sukses hadden!" (Mevr.Joppe heeft hierop dikwijls aangedrongens J.B.) Vraag "Wat was het meest onaangename dat U als penningmees teresse meemaakte?" Antwoords "Dc slapeloze nachten die ik had toen we een nota ontvingen van over de f 700.en er slechts f 2.in kas was "En verder de wanbetalers onder de loden! Het vele werk dat je had om - soms meermalen - aanmaningen te moeten verzenden aan leden die vergaten hun kontrihutie over te maken en toch steeds hun Sterna kregen. Je kunt deze mensen wel laten ro yeren, maar ze vergeten het meestal niet opzettelijk en ik heb altijd echt gemeend dat een lid, dat je door aanmaning kunt behouden cvon veel waard is als een nieuw lid." Geachte lezeressen en lozers, dit was iets over mevrouw Joppc-Muste, de penningmeesteresse, die ruim 8 jaren zeer nauwgezet, tot naar ik hoop ons aller voldoening, onze ver- enigingsfinanciën heeft beheerd en daarvoor, met haar man en haar zoen, zeer veel dank van de vereniging verdient! Moge do familie Joppe nog heel lang, nu als rustende leden, mee kunnen genieten van een gezonde Natuur- en Vogel wacht "Schouwen-Duiveland", in welker ophouw en werkzaamheid zij eon belangrijk aandeel had. J.P.C.Boot 54/73 - - -

Sterna | 1973 | | pagina 56