H.E. BOEKF Onze nieuwe voorzitter heeft als geboren en getogen inwoner van Schouwen over een groot terrein van natuurlij ke en culturele rijkdommen van Schouwen-Duiveland, een o- verzicht dat groter is dan menig gemeentelijk en provinci aal bestuurder. Dat hij thans deze ervaring en kennis ten dienste stelt van de Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" stemt ons tot grote vreugde. Frans Beekman. 1) Joost ter Pelkwijlc, Amoeba 1934 2) Frans Tjalingii, Natura 1937 3) zie mijn scriptie "Jeugdbeweging in Nederland" (1965) waarin veel is verwerkt uit "Blauwe en rode jeugd" (1961) van Dr. Ger Harmsen (van 1957-1961 geschiedenis leraar aan het Professor Zeemanlyceum te Zierikzee) - - - Naast een nieuwe voorzitter heeft onze vereniging sedert de jongste wijzigingen in het bestuur ook een nieu we vice-voorzitter Het was de 60 jarige dr. H.S.Boeke te Haamstede, die deze bestuursfunktie gaarne accepteerde. Van de heer Boeke is bekend dat hi een grote liefde heeft voor de natuur, waarbij de vogels en bloemen bij hem hoog genoteerd staan. Na te Rotterdam als kankerspecialist werkzaam te zijn geweest aan de dr. de Hoedtstichting, verhuisde de heer Boeke in 1970 naar "De Brouwerij" in de Neststraat te Haamstede. Dit betekende echter niet dat de heer Boeke een vas te Schouwenaar werd; integendeel, het mooie oude pand van wijlen de familie de Looze-Bolle (de schoonouders van on ze huidige vice-voorzitter) stond veel leeg omdat de heer Boeke toentertijd regelmatig in Afrika verbleef, waar zijn zoon werkzaam is. Ook dit jaar was er nog sprake van dat de heer Boclcc vqar lppgq: tyd naar Afrika zou gaan. Toen dit echter niet door ging ken hij hot vice—voor zitterschap op'zich nemen. Momenteel is de heer Boeke als chirurg verbonden aan het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. 58/73

Sterna | 1973 | | pagina 60