Het is mij niet "bekend of ooit een bestuurslid van onze vereniging in een pand met zo'n historie gewoond heeft als de heer Boeke, maar het zij mij vergund hier iets over te vermelden. De brouwerij is opgenomen in de monumentenlijst en wordt daarin als volgt beschrevens Pand 32s "Zeven traveeën breed 18e eeuws herenhuis. Voordeurposten gebogen kalf, bovenlicht. Stenen stoeppalen met ijzeren balies (alles 1800). Lijstgevel 5 traveeën onder een schilddak met onder dezelfde lijst links nog twee tra veeën onder een tentdak. Vensterindeling begin 19e eeuw. Getoogde dakkapellen met vleugelstukken. Huis door poortje verbonden met nr. 34. Rechts naast het pand een oude tuin muur van oud metselwerk uit diverse perioden." Pand 34s "Huis met zadeldak. Ingang pand opzij in lange gevel. Tuitgevel aan de straat. 1700. Top vernieuwd. Kelder rechts van de oorspronkelijke voordeur aan de straat kant met daarboven oen opkamer met twee vensters. Gevel van gele baksteen met onderdelen in donkerrode baksteen. Aansluitend achter het huis een door een steunbeer ge schraagde stenen schuur (waarin in het achterste gedeelte midden 20c eouw een woning is ingebroken.) Tot zover de omschrijving van de monumentenlijst. Maar naast al dit stenen moois bevindt zich bij dit pand een prachtige tuin, die onderhouden wordt door de heer J.Kik te Haamstede, waar de heer Boeke zijn belangstelling voor bloemen de vrije loop kan laten. Zijn warme belangstelling voor de Schouwen-Duiveiandse natuur en voor de doelstellingen van onze vereniging - tot welke hij begin dit jaar als lid toetrad - geven ons het vertrouwen dat de heer Boeke zich ten volle in zal zet ten voor de verdieping en verbreding van de werkzaamheden der vogelwacht "Schouwon-Duiveland" J.W.Eckhardt. HERSTs PADDESTOSLEKTUD i Als deze woorden getypt worden, nadert al snel de herfst, de tijd van de paddestoelen, de tijd ook dat menigeen weer het gevoel bekruipt do natuur in te willen trekken. Dit is goed, dit is fantastisch, maar LAAT TI 'TOCH DE PADDESTOELEN" STAAN En houdt dit ook uw kinderen en anderen- voor opdat wij er weer allen van kunnen genieten, jaar in, jaar uit. 59 ft

Sterna | 1973 | | pagina 61