Voor een vaartocht over de Oosterschelde vertrok op zater dag 5 mei een groep belangstellenden met "de Dolfijn". Het was droog weer, maar er werden wel buien verwacht. De heer Schoonakker heette iedereen welkom daar de voorzit ter verhinderd was. Voor alle zekerheid werden twee klei ne Beekmannetjes in zwemvesten gestoken. Ook de ouderen konden windjacks en regenjas goed gebruiken, want er stond een stevige bries. Dat bemerkten we pas goed, toen we, na de lange haven, buiten "het Hoofd" kwamen. Ve zetten eerst koers naar de Roggoplaat. Ha de de- barkatie, die niet helemaal zonder spatten en natte voe ten verliep, maakten we een wandeling over deze plaat, die bij vloed telkens geheel onder water loopt. Behalve mossels, krukels, kokkels e.a. schelpdieren zagen we nog al wat soorten vogels, o.a. rotganzen, eidereenden, grut to's, strandplevieren, bergeend, dwergstern, wulp en zilvermeeuw. Een paar zwaluwen, nog op dc- trek, deden ook de plaat aan. Plantengroei was hier niet mogelijk. Omdat schipper Blanken het terrein goed kende hoefden we niet eerst in een kleine boot om de plaat te bereiken. Via een ladder en een plank konden we goed aan wal komen en ook weer terug in de boot. Het lopen op de plaat ging goed al moest je wel erg uitkijken voor de geulen waar het erg slikkerig was. Toen de vloed in het water kwam en we weer aan boord worden gehesen hadden velen een buit meegebracht in de vorm van kokkels en krukels. Er kwam nu een grote bui met windkracht 7? maar iedereen ging benedendeks wat eten en drinken en het was weer droog geworden toen we de werk- haven van het Noordereiland binnenliepenIedereen ging hier van boord voor een wandeling over het eiland. Er wa ren veel veldleeuweriken, wat scholeksters en een paar soorten meeuwen. Van de aanwezige planten zagen we o.a. akkerhoorn- bloem, verschillende klaversoorten, distels, duizendblad, boterbloemen, madeliefjes, kruiskruid en paardestaart Ook vonden we zeer veel leeg gepikte zeeappels. Het was fijn om daar te lopen, zonder snelverkeer, zodat je alleen het geluid hoorde van water en vogels! Toen we weer aan boord waren ging het weer snel ach teruit we moesten onze toevlucht daarom zoeken in het vooronder waar we heerlijke koffie kregen. Hier vertelde

Sterna | 1973 | | pagina 66