Torenvalk s Grauwe vliegenvangers Tuinfluiter s Wintergast/ doortrekker vlucht ken zijn. 5~5 1 ex Zoudekerkse inlaag. 6-5 rand Domeinbos 6-5 1 gehoord rand Domeinbos. Grauwe gans Bef lijster Smient Toppe reend Krombekstrandloper Rotgans Regenwulp 30-4 9 exx. fouragerend op tarweveld bij Flaauwersinlaag. 30-4 2 mannetjes bij Watergat Renessc. 1-5 paartje Zoudekerkse inlaag 7-5 ra. weil. bij Flaauwersinlaag. 2-5 paartje Flaauwersinlaag 4-5 "I sxo inlaagje (boezem) bij voorn, stoomgemaal 5, 6 en 8 mei resp. 135130 en 128 exx. Zoudekerkse inlagen. 4~5 l ex. Watergat Renesse. M.T.v.d.Bout. - - - NIEUWE ZUSTVORMING VOOR 3R0UWWRSBAH door W.J.Wolff in een uitgave van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap". Aan de zeezijde van de Brouwersaam tussen Goeree en Schouwen nag een nieuwe ontwikkeling voer de kust worden verwacht. Wat er precies gebeuren zal en wanneer het zover zal zijn is nu nog moeilijk te voorspellen. Het is mogelijk dat zich aan de zeezijde van de dam één of meerdere duinrijen, met daarvoor een breed strand zullen vormen, zodat een gesloten kustboog van ce kop van Goeree naar de kop van Schouwen zal ontstaan. Het is echter ook mogelijk dat zich een strandhaak met daarop een duinenrij zal vormen op enige afstand en ten westen van de Brouwers- dam, zodat achter deze duinenrij een lagune of een haf zal kunnen ontstaan. Uiteraard zal dan door de getijdenwerking een verbin dingsgeul met de zee open blijven. Een dergelijke situatie zal dan iets lijken op de huidige situatie in het Zwin of de Verdronken Zwarte Polder. Be bouw van een inlaat- en spuisluis in de Brouwersdam is misschien een gunstige fac tor voor het ontstaan van laatstgenoemde toestand. Wat mogen we nu verwachten van de planten- en dieren wereld in een dergelijk gebied? 73/73

Sterna | 1973 | | pagina 75