bos RENESSE BOUW MANS WEG In een oud nest in een denneboom broedde de torenvalk. Er werden drie jongen grootgebracht. Een ransuil had in een andere denneboom op een naaldendak eveneens drie jongen grootgebracht. Gezien het totaal aantal jonge ransuilen is er echter een tweede broedgeval geweest, dat niet werd ge vonden In een nestkast, vervaardigd van een stuk boomstam broedde, evenals vorig jaar, een groene specht, die drie jongen had. Een andere groene specht, die in een boom broedde, had wel jongen maar het aantal is onbekend. Houtsnip en grote bonte specht werden het gehele broedsei- zoen waargenomen, maar broedgevallen hiervan konden niet worden vastgesteld. Dit gold ook voor holenduif en turkse tortel, welke laatste een enorme daling in aantal te zien gaf. Een tapuit had een nest gemaakt onder een oude dakpan, die op de grond lag, terwijl de nachtegaal het dicht bij de wo ning van de hoor van Klooster zocht, door zijn nest in een lage pruimeboom achter het schuurtje te bouwen. De gtaart mees had 6 jongen en de kuifleeuwerik had uit 5 eieren 3 jongen grootgebracht. Boerenzwaluw 2 Staartmees 1 Groene specht 2. Tapuit 10 Koekoek 5 Torenvalk 1 Iiu if 1 g euwe r ik 1 Tortelduif 5 Nachtegaal 2 Haterhoen 3 Ransuil 2 Hinterkoning 2 Ringmus 3 Hitte kwikstaart 2 Roodborst 1 In de boomgaard van het schildersbedrijf van de heer van Dalsen hadden we dit jaar weer een leuk aanbod van putters. Helaas kwam er van het eerste broed niet veel terecht. De aanwezigheid van een groep kauwtjes en het feit dat de nes ten vry open zaten, waren er waarschijnlijk de schuld van dat alle nesten verstoord werden. Het tweede broed lukte beter. De nesten zaten dan ook veel meer verscholen, terwijl ook de kauwtjes in mindere mate aanwezig waren. In do omgeving- heeft de heer van Dalsen twee jonge torenvalken gezien die gevoerd werden door de oude. Haar deze zijn uitgebroed is niet bekend. 5.

Sterna | 1973 | | pagina 7