Wijziging huishoudelijk reglement Ook in het huishoudelijk reglement werden enige wijzigingen wenselijk geacht. Teneinde de overzichtelijkheid te bevorderen is door het bestuur besloten een geheel nieuw concept-huis houdelijk reglement op te stellen. De wijziging van het huis houdelijk reglement zal als agendapunt van de jaarvergadering op 1 maart 1974 worden opgenomen. Het Sestuur. "4* 71I7TEB VOEDSBIIG VAN VOGELS door J.W.Eckhardt Nu vorst, sneeuw en donkere dagen weer haar intrede hebben gedaan en wij, mensen, in onze, in verband met de energiebe zuiniging iets minder verwarmde, maar nog altijd behaaglijke huizen, genieten van de winterse gezelligheid, zou ik toch even Uw aandacht willen vragen voor onze gevederde vrienden, die het in deze tijd niet zo gemakkelijk hebben. Zeker niet als de winter zo streng wordt als sommigen bev;eren. Natuurlijk behoef ik op de leden van onze vereniging geen ge roep te doen om aan de vogels te denken. Ik schrijf immers voor mensen met een zelfde belangstelling. En bovendien,'wan neer hebben we de kans om vogels van zo nabij te observeren als tijdens de wintervoedering? Alleen al het laatste zou voor velen aanleiding zijn om vogels te gaan voederen. Beperk echter Uw ektiviteit niet, tot het ophangen van een pin- dasnoer voor de meesjes. Hang ook eens vetbollen op, waarin diverse zaden verwerkt zijn. Deze zijn in vele winkels verkrijg baar. En wist U cat roodborstjes verzot waren op ongekookte havermout en lijsters op rotte appels? Experimenteer eens met verschillende soorten voedsel en geef het op verschillende plaatsen in en uit de buurt van bossage, op de grond en op een voertafel. Ook voederkorfjes zijn zeer in trek. Denk ook aan drinken. Laat de vogels bij vorst echter niet ba den. Neem als drinkbak een schotel met gaas erover cf zet op een schoteltje een omgekeerde kop, zodat slechts een smal randje water overblijft. Suiker verlaagt het vriespunt. Ge bruik geen zout in het drinkwater. Bij sneeuwval dient de voerplaats sneeuwvrij gemaakt te worden en is drinkwater niet nodig. Wanneer strenge vorst zich aan dient, moeten we ook in de "vrije natuur" zeer oplettend wor- 78/73

Sterna | 1973 | | pagina 80