Aan het broedgeval was tevens aanvankelijk weinig ruchtbaar heid gegeven, alles werd gedaan om het broeden zo rustig mo gelijk te late', verlopen, wat tot gevolg had dat het broedsel goed tot zijn recht gekomen is. Wat er de oorzaak van was dat de vogels het volgende seizoen niet terugkeerden weet ik niet, maar dat het me speet kan ik hier wel verklaren. Daar de zwarte kraai nog steeds schadelijk wild is ingevolge de Jachtwet zijn zc in zekere mate vogelvrij verklaard en dus afhankelijk van het natuurbeschermingsgevoe 1 van de jager. In voorkomende ;ovallen zal onze vereniging echter opnieuw het nodige doen om deze dieren de hoogst mogelijke bescherming te geven. Hopelijk komt de Jachtwet eens met beschermende maatregelen voor deze dieren, al was het dan voorlopig maar in bepaalde gebieden en/of tijdens het broedseizoen. Deze bescherm it. verdient mijns inziens ook de bonte kraai, maar nog ingrijpender zou ik de bepalingen t.o.v. de roek gerealiseerd willen zien. Deze vogel die in ITederland de jaar met 80- op Schouwen-Duiveland als broedvogel niet voorkomt heeft i biedt land optimistischer dan van het door de heer Lienborg om schreven zebied. Redaktie IETS OVER VLINDERS doer J.P.O.Boot -g ed sar it.everwissel ing-paras iter ing-sexloks tof f en- Iet gebeurt nog al eens hij onze rondleidingen, bijv. door net duingebied, dat we kennis kunnen maken met één of meer soor ten vlinders. Dat kunnen dan bloemen-bezoeker.de zeer opval len. gekleurde- dagvlinders zijn als de atalanta, naar het ..unnen ook minder kleurrijk getekende nachtvlinders zijn, die tegen een boomstam of in de lagere vegefctie, goed beschut door hun dikwijls aan de direkte omgeving aangepaste tekening, hun "dagrust" zitten door te brengen. Meteen heeft men dan een gelegenheid om "zijn publiek" iets te vertellen over deze zeer /.rote insektenorde (over de ge- 86/73

Sterna | 1973 | | pagina 88