J.P.C. BOOT bil het afscheid van een voorzitter. Ba het vertrek van Lcu van Santen Kolff in 1959 moest de vogelwacht het weer eens een tijdje zonder voorzitter doen. De schrijver dezes en J.P.C.Boot namen deze funktie waar. Op de jaarvergadering van '59 in Burgh legde ons oudste lid Piet Verheek (thans 86 jaar) uit Zierilczee, de verga dering toen de vraag voor: "Kunnen we de heer Boot niet hij acclamatie benoemen? In zulke gevallen is snol reageren een eerste vereiste. Doe je dat niet, dan word je zogezegd "overklapt"! Bu, zo verging het ook Boot. Bog altijd ben ik blij met dié sug gestie en voor dat handgeklap. Het besef voor gerichter milieubeheer brak door, de natuurbeschermingsgedachte had de wind mee, op Schou wen sprong onze Vogelwacht ervoor in de bres. Het voor zitterschap was toen geen erebaantje (dat is 't trouwens nooit geweest). Er was voor alles lokale kennis en ver trouwen van de mensen nodig, beide eigenschappen bezit Boot in hoge mate Geboren en getogen in de mooie west hoek van Schouwen, verruimde hij zijn kennis op de H.B.S. te Zierikzee. Bauwo kontakten, later overgaande in vriend schappelijke banden mot zijn leermeester Vijverberg stimu leerden zijn natuurkennis, ofschoon hij deze ook al van huis uit had meegekregen van zijn vader, oen landbouwer, die zijn tijd ver vooruit was, zelf één en al natuurliefhebber en deskundige op het gebied van do streekhistoric Boot was al voor de oorlog medewerker van de Plan- tenziektekundige dienst en jaren correspondent van het huidige R.I.B. als medewerker aan de inventarisatie voor vlinders (via do ned.entomologische vereniging). De tijd schriften Batura, de Levende Batuur, Het Vogeljaar en diverse kranten namen graag stukken van zijn hand op. De afgetreden voor zitter was altijd oen boeiend verteller en word daarom een veel gevraagde en geliefde spreker voor diverse verenigingen. Hij bracht zijn lezin gen op een prettige manier, verlucht met dia's. Do namen als "Schouwens Schoonheid", "Bewoners van de Inlagen", "Schouwens Vesthock", "Luctor et Emergo en Zwerven door Schouwen-Duiveland", waaronder hij en van don Berge hun voordrachten brachten, liggen bij velen nog vers in het geheugen. Deze lezingen, meer dan 500 in getal, worden onclor 51/73

Sterna | 1973 | | pagina 53