C.F.v.D.SAin-D00f?N/NK Tot onze scheidende bestuursleden tijdens de jaarvergadering 1973 behoorde ook mevr. C.E. van der Salm-Doornink te He- nesse. In 1962 werd de heer H.vsn der Salm, die een leiden de funktie bekleedt bij de Deltadienst, overgeplaatst naar Zierikzee en vestigden ook de overige familieleden zich aldaar. Al in hetzelfde jaar werd kennis gemaakt met onze ver eniging en tijdens de bekende najaarswandeling, aanvangend aan de Jonge Jan Boeije's weg, dwars door bossen en duinen van 't Zcepe on het Domein, en eindigend in het gezellige cafe van (toen nog) de dames van de Zande te Jestenschouwen, bogen het lidmaatschap. Mevr. v.d.Salm, geboren en opgegroeid tussen de fraaie natuurgebieden van de Gelderse Achterhoek en gediplomeerd lerares landbouwhuishoudschool, bezit een uitgebreide na tuurkennis, vooral op plantkundig gebied. Al spoedig ont popte zo zich in onze vereniging als een zeer deskundige en graag gehoorde natuurgids, die vooral in de rondleidin gen in het Domaniale bos on het Schelphoekgebied velen in nauwer kontakt met de natuur bracht. vrouw gidscndiploma van onze eerste cursus on in 1969 nam zij, tesamen met haar echtgenoot, met sukses deol aan de cursus Controleur-Vcuel- wot. Intussen werd zij opgenomen in hot bestuur en dient ook te worden vermeld dat de familie v.d.Salm verhuisde naar Renesse De liefde voor de natuur kreeg mevr. v.d.Salm voor een zeer groot deel mee van haar vader, wijlen de heer C.J.Door- nink te Li itelo (bij Aalten) Dezo vervulde in zijn levon ve le funkties in de georganiseerde land- en tuinbouw en was o.a. ook districtsbestuurslid van de Kon. Nederlandsche Na tuurhistorische Vereniging en sekrotaris van de Kon. iled. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Aalten e.o. Door zijn vele bezoeken aan Schouwen (via de familie v.d.Salm) verwierf hy zich vooral hij de floristen ender on ze loden veel gcedo vrienden en ontstond er een geregelde plantenruil. De heer Doornink beschikte namelijk in zijn woon plaats over een buitengewone plantentuin, waarin hij vele door uitsterven bedreig-de soorten - bij wijze van hobby - had verzameld en waardoor hij ook bekendheid genoot tot ver buiten de landsgrenzen. De liefde voor de natuur van mevr. v.d.Salm had dus wel een goede basis. Jammer dat zij - naar onze mening eigenlijk te vroeg - 55/73

Sterna | 1973 | | pagina 57