jacht op en de vangst van trekvogels." De "brief waarin de ze verzoeken vervat zijn "begint als volgt: "Het menselijk leven in drie werelddelen wordt "bedreigd door het doden van honderden miljoe nen trekvogels wier functie "bestaat uit het opruimen van insekten-surplussenDoor ver vroeging van het jachtseizoen in Italië wor den nu nog meer trekvogels gedood en moet men in Afrika steeds meer en krachtiger insecti ciden gebruiken met als gevolg dat de door gekomen trekvogels ook daar de dood wacht." Men hoeft niet diep na'te denken om te beseffen wat deze gang van zaken uiteindelijk voor de mensheid en de vogelwe reld gaat betekenen. Hopelijk doet men dit- ook in Italië en gaat men daar - ondanks de politieke gevolgen die dit kan hebben" - d'e jacht in Italië drastisch beperken. Red. VERSLAG van de VIMENBAAN te WESTERS CHOITJEN over 1973 door L.van Ree. Ket verslag van vorig jaar begon met de woordens "Dit was een goed jaar." Met een kleine variant kunnen we nu zeg gen, met een terugblik op het afgelopen seizoen: "Dit was geen goed jaar." De aantallen bleven ver onder die van het vorige seizoen, voornamelijk ten gevolge van het weer. De vangdagen werden nog al eens geteisterd door ongunsti ge weersomstandigheden. Re hadden 9 vangdagen met 0 vo gels en 8 met minder dan 10 vogels. Verder waren er helaas geen invasies van één of enkele soorten en vingen we geen enkele dwaalgast. Tot zover een terugblik in mineurstijl. Er waren ook nog wel enkele mooie dagen, met veel fitis- jes en veel kwikstaartenGok goudhaantjes waren er bij zonder veel. De laatste fitis vingen we deze keer zelfs nog op 6 okt. De boomleeuwerik kwam in ongewoon grote troepen door van 10-20 ex. en was daardoor bizonder moeilijk te vangen. 9/74

Sterna | 1974 | | pagina 11