VERSLAG JAARVERGADERING 1 maart 1974 door P.M.van Dalsen - sekretaris. Gehouden in Hotel Stout te Burgh. Aanwezig;: 47 leden. De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen van har te welkom, in het "bijzonder de ereleden en de pers. Hierna leest de voorzitter het jaarverslag voor waarin ook verwerkt is het jaarverslag van de sekretaris (zie hierna). Vele aktiviteiten van de vereniging worden in dit verslag nog eens voor het voetlicht geplaatst! Aktie Schelphoek, (1421 ondertekende formulieren en 1939 handtekeningen op lijs ten), de vele excursies voor vogelwachtleden en toeristen o.l.v. onze natuurgidsen, de lezingen op onze avonden, die beslist op een hoog peil stonden en nog vele andere werkzaam heden van de vereniging in het afgelopen jaar, bijv. het helpen pen uitvoeren van het Atlasprojekt, waarbij de vereniging een zeer goed figuur slaat vergeleken bij andere delen van het land. Later op de avond geeft de heer Eckhardt hierover nog een nadere verklaring. De voorzitter deelt mee dat straks de vergadering gevraagd zal worden goedkeuring te geven aan de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement. Hij dankt de heren Eckhardt, Boeke en Verton voor het vele werk dat zij hieraan gedaan hebben. Tot zijn grote spijt heeft onze sekretaris de heer Verton om persoonlijke redenen voor deze funktie bedankt. Namens het be stuur dankt hij de heer Verton voor het vele werk dat hij heeft gedaan en hij hoopt in de toekomst nog gebruik te kunnen maken van de door hem spontaan aangeboden diensten. Verder dankt hij de redakteur van de Sterna, de heer Eckhardt voor zijn keurige en vele werk aan ons orgaan besteed. En dan worden de heer en mevrouw Boot nog eens hartelijk bedankt voor het vele werk dat ze samen gedaan hebben voor onze ver eniging in de tijd dat de heer Boot voorzitter van onze ver eniging was. De voorzitter biedt mevrouw Boot een plantenbak met planten aan en de heer Boot de drie boeken "Nilde Planten". De heer Boot dankt de voorzitter en de vereniging - mede na mens zijn vrouw - voor de hartelijke woorden en wenst de vere niging alle goeds toe. De voorzitter besluit zijn jaarverslag met alle natuurgidsen dank te zeggen en er nogmaals op aan te dringen zich - ook niet gediplomeerd - te melden als gids. 30/74

Sterna | 1974 | | pagina 32