niet nodig zullen zijn. Wij doen ons best onze gedachten bij de autoriteiten in een zo vroeg mogelijk stadium bekend te doen worden. Mochten nochthans belangrijke gebieden bedreig worden, zullen wij alle wettige middelen aangrijpen om dit onder de aandacht van de betrokkenen te brengen en zo mo gelijk te redden wat nog te redden is. Onze betrokkenheid met het voorgaande hebben wij ook vast willen leggen in de nieuwe redafctie van onze statuten, die U straks ter goedkeuring zullen 'worden voorgelegd. Wij willen hiermede de al jaren bestaande naam en richting van onze vereniging legaliseren. Ook het geheel omgewerkte nieuwe huishoudelijk reglement sluit hierbij aan. Ik wil mijn mede-commissieleden tot herziening van statuten en huis houdelijk reglement, de heren Boeke, Eckhardt en Verton dank zeggen voor het vele ondankbare werk dat zij hieraan besteed hebben. Vooral de heer Eckhardt mijn bijzondere dank zonder zijn intense arbeid was zo'n doordacht stuk niet tot stand gekomen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Gelukkig hebben we de heer Muller bereid gevonden de jeugd vogelwacht weer nieuw leven in te blazen. De eerste Dwerg- stern is na een rustperiode weer verschenen. De noodzake lijkheid de jeugd met onze gedachten en idealen bekend te maken is in deze tijd dringender dan ooit. Wij kunnen niet anders doen dan de heer Muller succes wensen met de op bouw van de jeugdvogelwacht Door een aantal leden werd deelgenomen aan het Atlaspro- jekt. Dit projekt beoogt het samenstellen van een atlas van de verspreiding van broedvogels in de Europese landen. Onze vereniging heeft het verzamelen van de gegevens voor Schouwen-Duiveland op zich genomen. Tot mijn genoegen kan ik meedelen dat wij in deze een zeer goed figuur slaan. Voor verdere medewerking houden wij ons aanbevolen. In het afgelopen verenigingsjaar werd een aanvang gemaakt met de contributie-inning d.m.v. accept-girokaarten. Te vens werd de administratie geheel opnieuw opgezet, waar door een overzichtelijker geheel werd verkregen. Onze dank aan de penningmeester voor het vele extra werk in verband met deze reorganisatie. De aangename en nuttige kontakten met het Zeeuws Coördi natie Orgaan voor Natuur-,Landschans- en Milieubescherming 34/74

Sterna | 1974 | | pagina 36