ten te wachten op een volgende kleine waaghals. Ondanks de spanning waarnee ik dit drama in de natuur gevolgd heb5 zijn andere dingen in het veld me heus niet ontgaan. Zo heb ik ook weer, heel even, bij het voorzichtig en snel oversteken van een smal paadje, mijn oude vijand, een enorme verwilderde grijze kater gezien. Hij is reeds uit verwilderde ouders geboren en weet heel goed aan zijn kostje te komen, dank zij konijntjes, jonge fazanten en ook wel do nodige zang vogeltjes en ander grut. Ondanks dat ik hem te vuur en te zwaard vervolg, bewonder ik hem toch ten zeerste om zijn slimheid en zijn aanpassing aan zijn oorspronkelijke staat van leven. Zijn gecultiveerde grootouders zouden hun kleinzoon hier eens bezig moeten zien, helaas wel ten koste van vele slachtoffers, ma.r zo gaat het nu eenmaal in de natuur. Als ik met de kijker de duinen nog eens afdwaal zio ik in 't Zeepe aan de witte dansende spiegels dat er een paar ree geiten op de vlucht zijn, naar later blijkt voor enkele, met kijkers gewapende, kampeerders. Waarschijnlijk hebben ze de 'hertjes" helemaal niet gezien en zijn ze voor niets zo vroeg uit hun "warme slaapzakken gekro pen. Overal lopen ér nu wandelaars in het duingebied en ook op het vliegveld, dus wordt het voor mij tijd op te breken en te verdwijnen, om toch weer met dr. Fop.I.Brouwer te beamen, dat het me ook deze morgen weer geweldig heeft geboeid, alles wat leeft, groeit en bloeit. april 1974 Bouwmansweg 5 Haamstede. ~r IETS OVER VLINDERS PIJLST AARTEN. docr J.P.C.Boot Totnogtoe mochten we de Sterna-lezers in onze vlinderverhaler- doorgaans iets meedelen over de groep "dagvlinders". Hiertoe behoren de overdag vliegende, dikwijls fraai gekleurde "kapel len". Ook voor de leek dus wel opvallende verschijningen. Het aantal soorten dagvlinders is niet bijster grootMet de zeld zame cf af en toe eons verschijnende soorten erbij komen we voor Schouwen-Duivelend tot ruim 30 soorten. Vergelijken we dit aantal met dat van de groep "nachtvlinders", 41/74

Sterna | 1974 | | pagina 43