Klein Avondrood (Deilephila pcrcellus) Klein pijlstaartje, fraai rose met donkergele banden. Vliegt in de avondschemering o.a. op bloemen van diverse koekoeks bloemen en ook op lis. Rups bruinachtig grijs net oogvlakken achter de kop. Geen horentje. Leeft op walstro, vooral in de duinen. Opmerkings Een wat grotere erop gelijkende soort, het Avond rood (Deilephila elpenor) trof ik slechts éénmaal aan. Onrust- of Meekrapvlinder (Macroglossum stellatarum) Cok wel "kolibrievlinder" genoemd. Vliegt overdag en is dan op bloemen in tuin of park te zien als de verbergt zich overdag. Zeldzame trekvlinder. Doodshoofdvlinder (Acherontia atropos) Zeer grote vlinder. Soms 12 cm vluchtbreedteVoorvleugels donkerbruin met lichtere en donkere banden en vlekken. Achtervleugels en achterlijf geel met zwarte banden. Op het borststuk de bekende "doodshoofd"-tckening. Rups zeer groot fraai geel met blauw. Vordt hier soms nog wel eens aange troffen in onbespoten aardappelperceeltjes. Bij hc-t rooien vlinder met trillende vleugels vóór een bloem zweeft en zo de nectar opneemt. Rups groen (soms bruin) met gele zijstrepen. Horentje blauw. Leeft op walstro. Deze soort wordt steeds zeldzamer. Trekvlinder! Vlinder betrekkelijk klein, bcvenvleugels grijsachtig bruin, onder vleugels klein, geel. 7indoxl.ilstaart (Herse Grote vlinder mét"soms een vlucht van 11 cm. Hoofdkleur blauwachtig grijs met donkere "mar meringen". Achterlijf met rode dwarsbanden. Rups groot, leeft des nachts op akkerwinde en meringen convolvuli) Doodshoofdvlinder 44/74

Sterna | 1974 | | pagina 46