DIERENLEVEN IN SPITSBERGEN Contributies Bij deze wilden wij de zeer vele leden dank zeggen, die een hogere dan de minimum contributie van f 4-50 hebben gestort ter ondersteuning van de werkzaamheden onzer vereniging. De hoop die het bestuur ter zake koesterde werd hierdoor ten volle gerechtvaardigd. De penningmeester He stkastje s De vereniging heeft nog een groot aantal houten en enkele plastic nestkastjes in voorraad. Zij kosten slechts f 4*per stuk en zijn te bestellen bij de penningmeester, de heer FSchoonakker te Zierikzee Het bestuur. - - - -Verslag van een lezing doors K.de Korte, november 1973. Deze lezing handelde over de Hederlandse Spitsbergen expe ditie 1968-19d9s die gesteund werd door het Wereld Watuur Fonds. De lezing werd bijgewoond door ongeveer 40 leden. Het expeditiekamp bevond zich in het oosten van Spitsbergen op een afstand van ongeveer 1100 km van de Woordpool. In het eerste gedeelte van de lezing werd veel aandacht be steed aan de ijsberen, die, met het pakijs aangevoerd, uiterst nieuwsgierig als ze waren, een bezoek brachten aan de omge ving van het kamp. Door de prachtige dia's kregen we een goede indruk van dit prachtige, met uitsterven bedreigde, dier. Expedities hebben vastgesteld dat er nog slechts 8000 van deze dieren in het Woordpoolgebied aanwezig waren. Ze leven er hoofdzakelijk van zeehonden - de kleine zeehond en de baardrob - die bij hun ademgaten in het ijs door de beren worden opgewacht. Een geduldwerk, daar één rob meerdere a- demgaten heeft en danig op zijn hoede is. Veel aandacht werd ook besteed aan het landschap, waarbij natuurlijkheid en helderheid zeer frappeerden. De bomen al- 3/74

Sterna | 1974 | | pagina 5