ker niet teveel en kon gelukkig ditmaal ontkomen. Veel ver der ontdek ik nog een reeënjager, vergezeld van zijn hond en een belangstellende. Op de plaats waar nog al wat stornmeeuwen broeden wordt tergend langzaam voortgegaan. De man die het schot loste is naar de plaats gegaan waar de bok in de dichte be groeiing verdwenen is. De andere man wordt nu aangeroe pen en gaat een gunstige positie innemen. Haar de bok is hun te slim af en zal deze morgen zeer zeker niet meer on der schot konen. De reeschieter heeft deze keer verloren. Dergelijke verstoringen in het broedseizoen zijn in deze duinen door mij herhaaldelijk waargenomen. Volgens mij zou de jacht hier sterk beperkt moeten worden. De vraag rijst hierbij wat nu belangrijker iss totale rust vo.pr de vogels in dit broedgebied of het afschot van een enkele ree Voor mij is het antwoord duidelijk; er moet toch wel een mogelijkheid te vinden zijn on dit gedeelte van de Ver klikkerduinen absoluut rustig te houden? Is dit misschien een taak voor de Natuur- en Vogelwacht? Zandweg 25 Haamstede DE INVENTARISATIEEXCURSIE "SCHEAPHAGE" 15 juni 1974 door E.C.van Dalsen-v.dGraaf De Heeldijk bij "Schraphage" ten noorden van Noordgouwe blijkt een juweeltje te zijn onder de Schouwse dijken. Dat is wel de konklusie van een groepje mensen, die zaterdag 15 juni 1974 de dijk met talud en slootkant hebben geïnven tariseerd. Gewapend met dikke flora's gingen we deze ope ratie beginnen. Sommige planten moesten letterlijk onder de loep genomen worden, wat dan ook serieus gedaan werd. Zo konden de haartjes, slippen, kelken, stijlen, stampers enz. bestudeerd worden. Soms vergde dit nogal wat tijd maar niemand had haast op deze mooie zomermiddag. Er was zoveel dat ik niet goed weet waarmee te beginnen. Hat allereerst opviel waren de vele bloeiende knautia's Zg 59/74

Sterna | 1974 | | pagina 63