NEDERLANDS COMITÉ TER BESCHERMING TREKVOGELS, ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Op 11 Juli 1974 hebben verschillende nederlandse natuur- en dierenbeschermingsorganisaties besloten tot het vormen van het "Nederlands comité ter bescherming van trekvogels" met het doel deze bescherming zo effektief mogelijk te verrichten, met name de bestrijding van de massale vogelvangst/ jacht op de trekvogels in de zuidelijke landen. In de eerste plaats zal het comité zich bezighouden met de bestrijding van de massale jacht en vangst in Italië; zeer binnenkort zal aan de Italiaanse organisatie een bedrag van fl. 20.000,worden overgedragen. Van het Italiaanse verenigingsblad "Pro Avibus" zal een speciaal nummer uitkomen dat in een grotere oplage in Italië zal worden verspreid; tevens zal het comité een advertentie-campagne in de landelijke dagbladen van Italië bekostigen, wat naar wij hepen spoedig resultaat zal opleveren. Niet alleen de zangvogels, maar ook de meetrekkende roof- en stootvogels lijden door de vogelvangst nog steeds onherstelbare verliezen, terwijl eveneens bijv. de door ons beschermde steltlopers van de Waddenzee en Zeeland zwaar worden vervolgd. Het comité heeft hiervoor veel geld nodig, in de eerste plaats zullen bevoegde instanties in Italië en andere betreffende landen bij hun akties worden gesteund. Als hoofdpunten staan nog op het programma de bevordering van de verbetering van de wetgeving in die landen, natuurbeschermingseducatie op scholen en vcorlichting door middel van films, tv en andere publiciteitsmedia. U kunt steunen door giften op giro Nr. 964472 tnv. Administratie "Het Vogeljaar" te Delft met ver melding; Bijdrage Ned. Comité ter bescherming Trekvogels. Binnenkort zal het comité een eigen giro-en bankrekening bekendmaken. Adres comité; Driebergseweg 16B,Zeist -tel. 03404/25406. 75/74

Sterna | 1974 | | pagina 79