Bos Renesse K.van Klooster 6 S cholderslaan/jonkersweegje Renesse A.C.W.van der Vet 7 Bouwmansweg/Armhoekseweg Haamstede P.M.van Dalsen 7 Koudekerkse inlaag C.M.Verwijs 8 Bouw- en weilanden We ster- schouwen C.M.Verwijs 8 Schelphoek P.Zorge 9 Prunjepolder C.M.Verwijs 8 Flaauwers- en Weversinlaag A.A.K.van den Hoek 9 Karrevelden en inlagen Zierikzee M.den Boer 10 Schuddebeurs S.Moe lijker 10 Ouwe rke rk M.A.van Loo 10 Dijkwater C.van den Berge 11 Overige broedgevallen div. 12 -+ -+ -+ -+ - BOSWACHTER! J WE STENS CHOUWEN (voorheen Domeinen) Op 20 februari waren de eerste zilvermeeuwen in hun broed gebied terug. Dit jaar zijn ze weer enorm toegenomen in aantal, zodat er beperkende maatregelen genomen moesten worden "Van de scholekster werd op 7 juli nog een nest met drie eieren gevonden, wat wel laat genoemd mag worden. Helaas nam de wulp weer in aantal af. Daar stond tegenover dat er enkele nesten van de holenduif gevonden werden. De eenden bleven in aantal gelijk, zij het dat de winter talingen verdwenen waren. In de bebossing werden wat meer turkse tortels en gewone tortelduiven gezien. Minder werden grauwe klauwier en gekraagde roodstaart waargenomen Op 3 mei werd de territoriumzang van het goudhaantje ge hoord. Boomkruipertjes en staartmezen werden verschillen de malen gezien. Op 7 juni werd door de heer J.P.C.Boot laag in een denne- boom een jonge ransuil gezien. Hoger in dezelfde boom zat een oud exemplaar.- - Van de barmsij s zagen de heren Boot en Karper op 18 juni - 2 -

Sterna | 1974 | | pagina 4