een paartje baltsend "bij het pompstation der waterleiding. Barmsijs 1 Bergeend 25 Grauwe klauwier 1 Grauwe vliegenvanger 2 Grote "bonte specht 2 Holenduif 2 Kleine mantelmeeuw 200 Ransuil 1 Scholekster 35 Stormmeeuw 22 Wulp 2 Zilvermeeuw 2433 Zwarte mees 2 5® 1 e 2e Gekraagde roodstaart - 3 Koolmees 33 31 Pimpelmees 10 2 Ringmus 41 34 ZEEPE Ook dit jaar zijn er niet veel gegevens hekend van het Zee- peDe heer J.P.C.Boot vermeldt in zijn verslag voor het zuidelijk deel van het Zeepe geen wijzigingen en maakt daar bij de.volgende opmerkingen: De bosrietzanger, die hier voor zou kunnen komen, heb ik tot mijn spijt niet kunnen ontdekken. Van de braamsluiper werd op 30 mei 1 exemplaar waargenomen bij de nieuw gegraven plas door ds. de Vries. Een paartje van de grauwe klauwier broedde bij mijn woning. Evenals enkele jaren geleden broedde dit jaar weer een paar tje boomkruipers in het luchtrooster van onze badkamer. Ra afloop bleek dat er 3 eieren niet waren uitgekomen. Afgaand op de geluiden moeten er minstens 2 jongen zijn grootge bracht en uitgevlogen. ¥at dit jaar opviel was het zeer geringe aantal grasmussen in mijn onmiddellijke omgeving. In andere jaren had ik al leen al op het stuk van mijn woning tot de ijsbaan zeker vijf broedparen. Dit jaar slechts 1! Zou toch het steeds meer be treden van deze duinstrook hier van invloed zijn? Slechts éénmaal (17 mei) zag ik een viertal oeverzwaluwen boven het nieuw gegraven duinmeer fourageren. Broedholtes heb ik niet gezien. In de ijsbaan te Burgh werd op 14 mei door ds. de Vries een -3-

Sterna | 1974 | | pagina 5