courant van 30 October 1974 gepubliceerd. Jammer genoeg hebben dóór omstandigheden de heren Eckhardt en Muller in het afgelopen jaar ons bestuur verlaten en moesten wij dus weer op korte termijn voorzien in de vacatures van redacteur van de Sterna en leider van de jeugdvogelwacht. We hopen dat we hierin goed geslaagd zijn en dat U straks, bij de bestuursverkiezing, deze heren ook Uw vertrouwen als bestuursleden zult willen geven. Verheugend is. het dat ook in 1974 ons ledental bleef stijgen zodat we nu 820 leden en 50 begunstigers hebben. Zeer zeker moeten we in dit jaarverslag het tragisch overlijden, tengevolge van een auto ongeluk, vermelden van onze bekende vogelwachter, de heer J.v.d. Berge te Haamstede. Vele jaren was hij het, die in de Koudekerkse-inlaag onze prachtige kluten- kolonie beschermde. Juist door zijn toewijding en trouw is deze broedkolonie geworden het visite kaartje van onze Natuur- en Vogelwacht en vele binnen- en buitenlandse vogelliefhebbers hebben hier hun waarnemingen verricht. Ook in 1974 zijn door onze gidsen duizenden mensen tijdens excursies rondgeleid. Alleen al het Zeepe en de zilvermeeuwen-kolonie zijn door meer dan 6000 mensen bezocht. Daarnaast werden nog vele scholen, verenigingen en ook buitenlandse gasten rondgeleid. Gelukkig loopt onze, in Januari 1975 gestarte gidsen- cursus zeer goed, met meer dan 40 deelnemers. Het bestuur hoopt dan ook dat een aantal van deze cursis ten zich daadwerkelijk zal inzetten bij de vele rond leidingen die er in 1975 weer zullen zijn. De excursies voor eigen leden, zeven in totaal, hadden goede belangstelling en zijn zeer geslaagd. Vooral de excursie in het gebied van de familie de Jonge aan de Badweg te Haamstede was voor de deelnemers een verrassing. Het buitengewoon prachtige weer werkte dit zeker nog in de hand. Hoe de inventarisatie-excursie naar "Schraphage" ver lopen is, heeft U uitgebreid in de Stern a van Semtember 2/75

Sterna | 1975 | | pagina 4