kunnen lezen en is zeker voor herhaling vatbaar. Natuurlijk mogen we in dit jaarverslag niet vergeten onze jubileum-excursie en mosselmaaltijd, waaraan 70 personen deelnamen. Bestuurslid, de heer Schoonakker heeft hieraan veel werk gehad- en een woord van dank is zeker op zijn plaats. Ook de diverse lezingnn in het winterseizoen waren in het algemeen goed bezet en stonden op ean hoog peil. Mr. K. Lebret had op 11 Oct. een zeer aandachtig gehoor met zijn lezing "milieu-dynamiek en de vogels in Zeeland". De opkomst voor de heer H. Rensenbrink in Zierikzee was wat minder groot, maar de aanwezigen hebben byzonder genoten van zijn prachtige dia-serie en film. Tenslotte confronteerde Dr. van Haaften de talrijke aanwezigen op 10 Januari 1975 te Burgh met de harde feiten, waardoor er in Zeeland nauwelijks nog zeehonden en in de Wadden er nog maar enkele honderden voorkomen, ter wijl dat er vroeger duizenden waren. Na zo'n lezing heb je het gevoel dat de mens zijn verantwoording tegen over de natuur toch wel heel erg misbruikt heeft en helaas gaat dit door, zodat er steeds meer dieren uit sterven. Laten wij als Natuur- en Vogelwacht alle verenigingen en akties steunen, die proberen nog iets goed te maken ten opzichte van planten- en dierenwereld in ons eigen land en overal in de wereld, waar dit nodig blijkt te zijn. Het Bestuur vergaderde 10 keer en vele malen werden door bestuursleden met enkele - terzake kundige - leden op diverse gemeentehuizen de uitbreidingsplannen bekeken en inlichtingen gevraagd, zonodig werden naar aanleiding daarvan de nodige stappen ondernomen. Enkele leden en bestuursleden werkten ook weer mee aan het Atlasprojekt en velen gaven hun vogelwaarnemingen en broedgegevens door aan de redaktie van Sterna. Wij besluiten dit jaarverslag met dank te brengen aan allen die, op welke wijze dan ook, onze vereniging in het afgelopen jaar hebben gesteund en we hepen en ver trouwen dat we voor het jaar 1975 wederom op Uw aller medewerking kunnen rekenen. De secretaris, P.M. van Dalsen. 3/75

Sterna | 1975 | | pagina 5