Daarom moeten wij samen - alle burgers van Schouwen - Duiveland - er voor waken dat wat er nog over is behouden blijft en wanneer wij ergens zien, dat de leefbaarheid - het milieu - wordt aangetast, laten wij dan zo snel mogelijk - met de bêVoögdè"instanties in goed samenspel een goede oplossing proberen te bereiken, want in enkele jaren gaat verloren wat in eeuwen is gegroeid". ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooooooo Begunstigd door prachtig zonnig weer begonnen we met ca. 45 leden op Zaterdag, 14 Sept.'74, deze excursie over het duinterrein aan de Badweg, verder langs het Verklikkersstrand en terug over het Verklikkerspad. Wat de vogels betreft viel het wat tegen, we zagen slechts een enkele groene specht en wat tortels. Maar een grote variatie van planten en bloemen maakte alles weer goed. Vooral de Parnassia bloeide overvloedig, zowel op het terrein van de Jonge als aan het strand, op de grens van de oude en nieuwe duinen. De heer Fokkert was zo vriendelijk een lijstje te maken van hetgeen we allemaal zagen. Ik laat dit hier volgen: buntgras - rendiermos - gaffeldoorn - dopheide - berk - weegbree (smalle br.blad.) - kruipwilg - liguster- brunel - blauwe knoop - reigersbek - manl. ereprijs - tormentil - muizeoor - herfstleeuwetand - bitterzoet - watermunt - kruiskruid - duindoorn - parasolzwam - hop - ognntroost - parnassia - duizendguldenkruid - bramen - biggekruid - melkdistel - guichelheil - schijnspurrie - Henk Doornekamp. Excursie duinterrein van de familie de Jonge. 5/75

Sterna | 1975 | | pagina 7