alarmkreten 'an vogelliefhebbers, werkgroepen en an dere bij de. natuurwereld-betrokkenen, o.ve-r de bedrei ging van kwëishare vogelsoorten door :,Vogelfotografen" Vooral in het seizoen (April, Mei, Juni) zijn de alarm kreten niet van de lucht, omdat vernielingen en ver storingen van vogelreservaten en bij nesten elk jaar erger worden. Meerdere malen hebben redakties van onze foto-tijdschriften gewezen op de verantwoordelijk heid van de vogelfotografen en ook in .de dag-en week bladen wordt dit probleem geregeld besproken, maar het blijkt, dat de ethiek van deze fotografen steeds meer vervlakt. In tegenstelling tot dit soort vogelfoto grafen, die iedere terughoudendheid ten aanzien van het kwetsbare broedgebied blijkbaar schuwen, is de bijna fanatieke verdediging van broedkolonies en vogelsoorten door vogelwerkgroepen en natuurbescher mingsinstanties, tegen de aantasting van welke aard dan ook. Onderscheid tussen fotografen met een goede of slechte mentaliteit wordt dan niet meer gezien en de fotograaf wordt vaak met de vinger nagewezen. Op deze wijze ont staat een soort heksenjacht waar de goedwillende foto graaf de dupe van wordt. Intussen zitten we met het probleem; vergiftiging door milieu-verantreinigingen en massale vogelmoord in vele landen doet het aantal kwetsbare vogelsoorten snel afnemen. Komen daarbij de onbezonnen handelingen van vele onkundige en onverantwoordelijke fotografen, dan is de maat vol en de ondergang van vele vogels nabij. Door de toenemende welvaart is de mogelijkheid van goede niet al te kostbare apparatuur met een keuze uit vele 22/75

Sterna | 1975 | | pagina 24