23/75 Kamara's en objektieven toegenomen. Hierdoor ziet de oorspronkelijke vogelliefhebber een mogelijkheid om zijn jachtdrift uit te leven en daarbij nog krea- tief bezig te zijn, waarbij nog komt, dat men nu met de auto vrijwel overal kan komen, waarvoor men vroe ger nog van de fiets of trein gebruik moest maken. Men ziet, fotografeert en gaat. Maar de vogelfoto grafie is nog net zo moeilijk als vroeger? foto's van kundige en het gedrag van de vogels kennende fotografen, zien er op het eerste gezicht probleem loos uit, deze zijn echter met oneindig geduld ge maakt Maakte vroeger een in eenzaamheid werkende en natuur kennis bezittende fotograaf een fout dan was dit één man in een groot gebied, doch nu komen er veie met grote regelmaat in hetzelfde gebied. Een schuiltent kan men tegenwoordig ook niet meer laten staan, andere mensen zien het obstakel, gaan er heen, vernielen het en verstoren het nestgebied. Vaste schuilhutten bij vogeldrinkplaatsen zijn een veel beter alternatief, alsmede fotograferen vanuit de auto, evenals het opnemen van vliegend* vogels. Doch jagen achter vogels is altijd fout, grote groepen kunnen dan voor langere tijd verdwijnen. Wij weten dat onze lezers bona-fide fotografen zijn, aan de hand van hun foto's hebben wij da; al vele jaren kunnen konstateren. V/ij verzoeken hen echter er mede op toe te zien dat de verkeerd gerichte vogelfotografie in en om broed gebieden zoveel mogelijk wordt voorkomer.. Nestfotografie - het is altijd hetzelfde soort plaatje - het is uit de tijd - vergeet let! Verkort en met toestemming overgenomen uit het tijdschrift "FOTO".

Sterna | 1975 | | pagina 25