JAARVERSLAG VAR DE NATUUR ER VOGELWACHT SCHOUWER - DUIVELAND 1974c V/at onze Vereniging betreft lcunnen we over hét jaar 1974 weer vele optimistische geluiden laten horen. Het was in alle opzichten een rustig en goed jaar, waarin toch.vele activiteiten ontplooid zijn. Wel maakt het Bestuur zich grote zorgen over de toe name van het toeristenverkeer, met alle problemen hieraan verbonden, waarmede ook landschap en natuur steeds meer aangetast en bedreigd wordnn. Gelukkig zien verschillende gemesnte-bestureh en V.Y.V.'s van ons.eiland steeds meer in dat ook de recreant alleen naar onze mooie streek komt voor rust en natuur, zodat van deze zijde steeds nadrukkelijker gezegd wordt dat geen meter van het nu nog bestaande natuurgebied verloren mag gaan. In verband hiermede heeft ons Bestuur gemeend de Minister van C.R.M. te moeten verzoeken de kop van Schouwen als beschermd natuurgebied te verklaren, waarbij we van verschillende verenigingen en particulieren'reeds -adhesie ontvangen hebben. Onze vorige vergadering was op 2 Maart 1974 in Hotel Bakker te Burgh. De belangrijkste besluiten en zaken in deze vergadering waren het aftreden en herbenoemen van de bestuursleden de heren F. Beekman, J.W.Eckhardt en F. Schoonakker en het benoèmen als secretaris, van de heer P.M. van Dalsen en als 2de secretaresse Mevr. van Dalsen in plaats van de niet meer verkiesbare heer C. Verton. Vervolgens werd als leider van de Jeugdvogel- wacht benoemd de heer J.A.S. Muller te Haamstede. De penningmeester de heer Schoonakker, werd na verslag van de kaskommissie décharge verleend en in de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren A. de Witte en D.H. de Hooge. Na voorlezing door de heer Eckhardt werden de nieuwe Statuten en het Huishoudelijk Reglement met algemene stemmen goedgekeurd. De koninklijke goedkeuring van deze Statuten is 2 Juli 1974 verkregen^ zij werden in de Staats- 1/75

Sterna | 1975 | | pagina 3