36 vijver induiken. Wat hebben we samen fijn gebadderd, sjonge, of we in weken geen water hadden gezien! De oude bergeend, die hier al negen jaar is, deed van de weeromstuit mee, zodat we met z'n drieën de vijver aan het leeghozen waren, tenminste daar leek het op! Koning Winter kan niet altijd blijven regeren. Het voor jaarszonnetje deed onze veren weer fijn glanzen en m'n oudere lotgenoot kreeg zowaar 'de baard in de keel' in de vorm van een klein rood knobbeltje op de bovenkant van z'n evenrode snavel. Daar was ie zó geweldig trots op, dat ie dacht dat iedereen hem nu wel neerbuigend tegemoet zou treden. Telkens vonden er schermutse lingen plaats tussen hem en de oude woerd, 't Leukste was dan, dat Akka, de grauwe gans, altijd als vrede stichtster tussenbeide kwam. Luid gakkerend met haar kop laag over de grond kwam ze op de vechtersbazen af, die dan onmiddellijk uit elkaar gingen. Natuurlijk een vreselijke afgang voor zulke stoere kerels Prompt doken de heetgebakerden de vijver in om af te koelen en om hun gezicht niet te verliezen! Nou je begrijpt, zien baden doet baden, dus, ik ook van de partij Anderhalve maand later werden we beiden weer opgepakt en ons gewicht gecontroleerd. Dat was kennelijk prima, want als beloning kregen we een ringetje (Arnhem Vo- geltrekstationnr. om onze linkerpoot. Toen werden we in een doos gestopt en de auto ingeschoven. Na ongeveer andergalf uur rijden, gingen we met doos en al weer 'n klein eindje per benenwagen verder: het reservaat 'De Schelphoek' in. De doos werd geopend: een prachtige helderblauwe lucht boven ons, een heerlijk uitgestrekt brakwater gebied uitnodigend vóór ons, m'n liefje wat wil je als bergeend nog meer Twee luide plonzen, 'n vrolijk gefluit en natuurlijk een enthousiast gebadder waren hier het gevolg van! We werden door een groep nieuwsgierige meerkoeten verwelkomd en niettegenstaande alle drukte om ons heen en die we zelf maakten, zagen wij in een flits onze ver zorgers, die, net zo verheugd als wij, met een verre kijker naar ons stonden te kijken. Tadorna tadorna.

Sterna | 1976 | | pagina 38