Het zal vreemd zijn aan Renesse te denken en te weten dat de gastheer van dat "open" huis aan de Capelweg, oud adjudant Kouwen, onze bescheiden, kundige vriend er niet meer is. De hartelijkheid van zijn vrouw zal hetzelfde blijven, maar grote leegte zullen we blijven voelen. Wij hebben hem al jaren geleden leren kennen, direkt bij het begin van zijn Schouwse tijd, toen hij zich aansloot bij onze Vogelwacht, die weldra ook "zijn Vogelwacht" werd. Hij is de initiatiefnemer van Sterna geweest, ook de naamgeving was van hem en tal van jaren namen de pa pieren, de losse vellen, waaruit Sterna moest worden samengesteld veel ruimte in van zijn gezellige houten woning. En daarna begon het noodzakelijke andere werk, zoals het nieten, het bundelen van al die exemplaren, 600 stuks en meer en de zorg om de enveloppen op tijd af te leveren. Door zijn functie bij de Rijkspolitie kon hij ook anderen bij het werk van onze vereniging betrekken; zo hebben we al meer dan 20 jaar geleden de Hompelvoet van ver bodsborden voorzien en talloze malen hebben zijn colle ga's van de R. P. te Water op zijn verzoek daar controle uitgeoefend. Hij had gezag op een natuurlijke wijze, men had veel sympathie voor deze politieman en natuurman, die altijd voor anderen klaar stond. Want niet alleen de Natuur- en Vogelwacht heeft geprofi teerd van zijn gaven. Al jaren daarvóór was het de A. N. W. B. waarvan hij wandelconsul was. Hij was het, die mij heeft overgehaald, deze A. N. W. B. functie van hem over te nemen. Hij was niet alleen iemand, die van de natuur hield, maar ook de politieman, die met de wet in de hand, bekend met de provinciale verordeningen paal en perk kon stellen aan ontsierende reclame en onnodige bebording.

Sterna | 1976 | | pagina 47